Litomyšl: Sami rozhodněte, na co půjdou peníze z rozpočtu

04.01.2020 10:06

Máte nápad, jak zlepšit život ve městě? Například vybudováním nového dětského hřiště? Venkovní posilovny? Uspořádáním koncertu? Chcete zařídit něco, co vám ve městě chybí? Pokud se váš nápad dá realizovat do 300 tisíc korun, máte šanci se postarat o změnu!

Litomyšl: Sami rozhodněte, na co půjdou peníze z rozpočtu
Foto: Archiv
Popisek: Litomyšl
reklama

V roce 2020 město Litomyšl spouští první ročník participativního rozpočtu s podtitulem „Město pro lidi, lidé pro město“. Vy sami rozhodnete o tom, co se má postavit nebo uspořádat. Participativní rozpočet má u občanů zvýšit zájem o veřejné dění a dát jim možnost, aby sami navrhovali a vybírali projekty, které podle nich zvýší kvalitu života v Litomyšli a integrovaných obcích. Za tímto účelem Zastupitelstvo města Litomyšl uvolní z rozpočtu částku potřebnou k realizaci čtyř projektů. Dvou s celkovými náklady v maximální výši 50 tisíc Kč na jeden projekt a dále dvou návrhů s celkovými náklady v maximální výši až 300 tisíc Kč na jeden projekt.

Své návrhy na projekty může podat každý občan České republiky starší 15 let. Hlasování o návrhu bude umožněno pouze osobám, které mají trvalý pobyt v Litomyšli či integrované obci města Litomyšle a které v den odeslání hlasu dovrší věk 15 let. Tento systém byl vybrán, aby měla veřejnost k výběru co nejvíce návrhů, o jejichž realizaci však rozhodnou sami Litomyšlané. Věková hranice byla stanovena tak, aby svůj názor mohla projevit i mladá generace.

A co máte dělat, pokud máte projekt a chcete ho podat k dalšímu projednání? Do konce února vyplňte na webu www.litomysl.cz kontaktní formulář. Jde to snadno a rychle z pohodlí domova. Pokud nemůžete nebo nechcete používat počítač, s vyplněním a odevzdáním potřebných dokumentů vám mohou zaměstnanci MěÚ Litomyšl na informacích hlavní budovy na adrese Bří Šťastných 1000, případně můžete návrh podat prostřednictvím litomyšlského informačního centra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Podzimní Zahrada Čech se uskuteční

8:32 Litoměřice: Podzimní Zahrada Čech se uskuteční

Brány litoměřického výstaviště se ve spolupráci s Českým svazem chovatelů Litoměřice-Žitenice prvně …