Lovosice: Využijte přívoz přes řeku Labe

01.05.2017 14:39 | Zprávy

Řeka Labe má v našem blízkém okolí dva přívozy. První se nachází přímo v našem městě u sportovní haly v Lovosicích. Tento přívoz spojuje město Lovosice s obcí Píšťany, která leží na druhém břehu řeky Labe. Přívoz můžete využít jako přepravu k Píšťanskému jezeru dřívější zaplavené pískovny.

Lovosice: Využijte přívoz přes řeku Labe
Foto: meulovo.cz
Popisek: Pohled na Lovosice

Jeho vodní plocha je o rozloze asi 90 ha a nalézá se pod vrchem Radobýl  mezi obcemi Velké Žernoseky, Píšťany a Žalhostice na pravém břehu řeky Labe.
V letních měsících je tato vodní plocha využívána jako koupaliště, nebo pro vodní sporty jako je plachtění na lodi, nebo rybaření. Z této strany jezera je písková pláž a loděnice a restaurací s krásným rozhledem na vodní hladinu a okolí.
Lovosická přívozní loď se jmenuje Tramín a má kapacitu 12 lidí.

Nejbližší další přívoz spojuje obce Malé a Velké Žernoseky. Vedle přístaviště je Hospoda U Přívozu, kde se turisté mohou občerstvit. K tomuto přívozu vede z Lovosic asi 2,5 km dlouhá cyklostezka, kterou mohou využít nejen cyklisté, ale i chodci, inlajnoví bruslaři či maminky s kočárky. Tato cyklostezka spojuje přívoz v Malých Žernosekách s lovosickým lesoparkem Osmička. Zdejší loď se jmenuje Ludmila.Provozní doba:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Kolik lidé ze SOCDEM bude na kandidátce Stačilo?

A napadlo vás, že jste vlastně stranu pohřbili zbytečně? Kvůli koalici z ní odešlo dost výrazných tváří a nebojíte se, že to bude k ničemu? Že pro voliče SOCDEM budete nevolitelní kvůli spolupráci s komunisty a pro voliči komunistů vás volit nebudou, že dají radši preferenční hlas komunistům?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Stovky lidí se sejdou u jednoho stolu

22:09 Mladá Boleslav: Stovky lidí se sejdou u jednoho stolu

Prostranství před Altánem protne 14. srpna od 18 hodin dlouhý prostřený stůl, ozdobený lučním kvítím…