Malých Jablunkovanů přibyla šedesátka, i tak město zchudlo

15.01.2017 12:30 | Zprávy
autor: PV

Do nového roku vstoupil Jablunkov s 5664 obyvateli. Ačkoli loni přibylo 61 malých Jablunkovů i tak město zchudlo, a to o 37 obyvatel oproti stavu před rokem. Nově má adresu v nejvýchodnějším městě 120 lidí, odstěhovalo se jich ovšem 152 a zemřelo 70 občanů.

Malých Jablunkovanů přibyla šedesátka, i tak město zchudlo
Foto: archív autora
Popisek: Jablunkov náměstí

Malí jablunkovští občánci se nejčastěji honosí jmény Adam, Jan či Ondřej u dívek je pak v oblibě Marie a Veronika. Chlapci ve statistice vedou, narodilo se jich 36, o 11 méně pak přibylo ve městě holčiček.
Jablunkov má také svou nejstarší občanku, která letos oslaví 99 let. Vůbec nejvíce ve městě žije občanů narozených v roce 1978 a těch ročníku 1973. Průměrný věk Jablunkovanů je téměř 41 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Ukrajina

Ukrajina skutečně Rusku zatím odolává, ale myslíte, že je naděje, že válku vyhraje a Rusko porazí? Já si myslím, že to je nereálné a je asi pravda, že čím déle válka bude trvat, tím to bude pro Ukrajinu horší. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec dokončil významnou dopravní rekonstrukci

7:17 Liberec dokončil významnou dopravní rekonstrukci

Město slavnostně otevřelo Vítěznou ulici po rozsáhlé rekonstrukci, která zásadně proměnila podobu té…