Mandát poslance získal jen jeden Cheban

29.10.2013 13:53 | Zprávy

Z pěti zvolených zástupců za Karlovarský kraj je ´chebský´ také ředitel muzea, který bydlí v Kynžvartu.

Mandát poslance získal jen jeden Cheban
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Starosta Chebu RNDr. Pavel Vanoušek dnes poslal blahopřejné dopisy k získání mandátu ve volbách do Poslanecké sněmovny pěti zvoleným zástupcům za Karlovarský kraj. Jsou jimi staronový poslanec, krajský hejtman PaedDr. Josef Novotný za ČSSD (bydlí v Sokolově) a čtyři nováčci: jednatelka Karlovarských bahenních lázní Markéta Wernerová za ČSSD (Karlovy Vary), ředitel Muzea v Chebu Ing. Roman Procházka za ANO 2011 (Lázně Kynžvart), novinář a krajský manažer politického hnutí PhDr. Zdeněk Soukup za ANO 2011 (Cheb) a náměstek krajského hejtmana Mgr. Jaroslav Borka za KSČM (Karlovy Vary).

Ve volbách, které se uskutečnily 25. a 26. října 2013, zvítězila celorepublikově i v našem kraji ČSSD následovaná ANO 2011 a KSČM. V Chebu se po ČSSD umístili na druhém místě komunisté - byli o tři hlasy úspěšnější než ANO 2011.

Volební účast v Chebu spadla od voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2010 z 52,89 % na 50,46 %. Celorepublikově činila 59,48 %.

PhDr. Martina Kuželová, mluvčí Městského úřadu Cheb

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mestocheb.cz

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Země živitelka má letos podtitul Nová éra

16:21 České Budějovice: Země živitelka má letos podtitul Nová éra

V pořadí už 51. ročník výstavy Země živitelka s podtitulem Nová éra začíná 21. srpna 2025.