Tato setkání jsou součástí tzv. mapování kreativních odvětví, jemuž se od loňského podzimu věnuje zvláštní tým. Podle unikátní analýzy, kterou právě dokončil, působí na Olomoucku v tzv. kreativních odvětvích téměř 1500 firem, veřejných institucí, neziskových organizací a živnostníků.
Cílem mapování, které podporuje město i kraj, je získat informace o odvětvích, v nichž se vzájemně propojuje kultura, kreativita a ekonomika. Výsledkem bude unikátní soubor informací, nakolik se například umělecká řemesla, architektura, audiovizuální tvorba nebo vývoj softwaru podílejí na zaměstnanosti a ekonomickém rozvoji Olomoucka. Tuto analýzu pak může využít jak město Olomouc pro podporu podnikání a rozvoj turistiky, tak střední a vysoké školy při inovacích studijních oborů. „Zjištěné informace o počtu aktivních „kreativců“ i o jejich ekonomickém přínosu pro město a region poslouží k lepšímu porozumění potřebám daných odvětví a třeba také k lepší a cílenější podpoře aktivit, které ve městě vyvíjejí,“ vysvětlil smysl projektu pro město náměstek primátora Pavel Urbášek.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



