Město Brno se snaží o otevřenost úřadu vůči cizincům

13.01.2017 10:45

Vedení města Brna dnes schválilo přípravu projektu, díky kterému bude odstraňovat překážky při začleňování cizinců do společnosti. Tento záměr navazuje na Strategický plán sociálního začleňování města Brna pro období 2016–2019. Magistrát města Brna bude nyní více ovlivňovat zařazování cizinců do života města.

Město Brno se snaží o otevřenost úřadu vůči cizincům
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

„Město Brno se stane prvním městem v České republice, které se bude systematicky zabývat začleňováním cizinců pomocí otevřeného úřadu. Tento postup je naprosto běžný v zemích západní Evropy, kde hrají samostatná města důležitou roli v integraci lidí pocházejících z nejrůznějších koutů světa. Vycházíme tak vstříc doporučením Ministerstva vnitra na posílení snah místních samospráv v otázce začleňování. Chceme tím také předcházet konfliktům pramenících z nedostatečné připravenosti a posilovat občanskou angažovanost,“ přibližuje projekt náměstek primátora Matěj Hollan.

Město Brno by vytvořilo pro práci s nově příchozími migranty tým pracovníků s jazykovými znalostmi, který by asistoval veřejným institucím ve styku s cizinci. Magistrát města Brna by dále mapoval potřeby této skupiny lidí a navrhoval případná opatření. Mezi další činnosti pracovního týmu by patřila terénní práce, spolupráce s městskými částmi a při tvorbě strategie integrace cizinců města Brna.

Realizace projektu závisí na přidělení dotace z Operačního programu Zaměstnanost na sociální inovace. Předpokládaná výše dotaci činí 95 %, tj. 5,7 milionů Kč. Město Brno poté dofinancuje zbylých 300 tisíc do celkové částky 6 milionů Kč.

Partnerem projektu je společnost SocioFactor, s. r. o., která bude zodpovídat za realizaci vzdělávacích, odborných, evaluačních aktivit a zároveň se bude podílet na financování částkou 4 miliony Kč.

Začátek fungování projektu je naplánován na září letošního roku s dobou trvání dva roky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Nové čtyřkolky pro Městskou policii

19:27 Plzeň: Nové čtyřkolky pro Městskou policii

Městská policie Plzeň převzala ve čtvrtek 2. května 2024 do užívání dvě nové terénní čtyřkolky typu …