Město Hodonín zvítězilo v soutěži Fairtradový počin roku

25.04.2017 11:36 | Zprávy

Zástupce organizace NaZemi předal ocenění městu Hodonínu za akci Fairtradová svačinka v Nemocnici TGM Hodonín. Fair trade je označení obchodu, který zaručuje spravedlivou odměnu pěstitelům, pracovníkům či řemeslníkům v takzvaných rozvojových zemích. Podpořit je lze koupí jejich produktů.

Město Hodonín zvítězilo v soutěži Fairtradový počin roku
Foto: wikipedia
Popisek: Hodonín

Nemocnice TGM Hodonín se ke hnutí Fair trade připojila v roce 2013 pořádáním svačinky pro zaměstnance a podle ředitelky nemocnice Věry Dostálové její obliba roste. Produkty z jižní Ameriky, jako například čaje, káva, čokoláda se prodávají i v nemocničním bufetu a lékárně. Iniciátor akce Zdeněk Grombiřík připomněl, že nemocnice se tím zapojila do aktivit města a smyslem bylo podpořit lepší dostupnost zdravotní péče v uvedených zemích. Cenu převzal za město Hodonín jako jedno z jedenácti fairtradových měst v republice místostarosta Ladislav Ambrozek. Stejný počet bodů jako Hodonín získala jako další oceněný ZŠ Masarykova Litoměřice s projektem 1. Fairtradová večeře v ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Migranti

Kde berete tu jistotu, že migranti, kteří nám budou přiděleni pro nás nebudou hrozbou, že to tu pak nebude třeba jako v Německu nebo ve Francii? Vždyť my si vůbec nebudeme moc vybrat, koho zde chceme

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Nové kreativní a umělecké srdce města začíná bít naplno

20:36 Litoměřice: Nové kreativní a umělecké srdce města začíná bít naplno

Budova bývalé Vojenské ubytovací a stavební správy v ulici 5. května prošla rekonstrukcí a změnila s…