Město Příbram chystá projekt na oživení prostoru podél Příbramského potoka

03.11.2015 17:30 | Zprávy
autor: PV

Důsledná péče o naše bezprostřední prostředí se přímo odráží na kvalitě našich životů a podle vedení příbramské radnice je třeba jí přikládat velkou váhu.

Město Příbram chystá projekt na oživení prostoru podél Příbramského potoka
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

Příbram má proto zájem získat od Ministerstva životního prostředí ČR podporu modelového řešení oživení a zatraktivnění prostoru podél Příbramského potoka - tzv. ZELENÉ PÁTEŘE města. Tuto vizi město chystá prodiskutovat v aktivní a úzké spolupráci s občany. Projektanti proto připravují několik veřejných setkání, kde bude mít každý k této záležitosti příležitost se vyjádřit. První setkání bude 12. listopadu 2015 od 17 hodin v Estrádním sále Divadla Antonína Dvořáka Příbram.

„Jsme přesvědčeni o tom, že příjemné prostředí přitahuje občany a živí tím aktivitu ve městě a zároveň i jeho atraktivitu. Investice do takového prostředí se rozhodně vyplatí,“ uvádí k chystanému projektu starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že je již prověřována možnost získat na realizaci dotační podporu.

„Úkolem projektu je obnova cenného systému krajiny v tomto území a to hlavně z pohledu obyvatel města tak, aby se ZELENÁ PÁTEŘ opět stala zelenou,“ vysvětluje Klára Salzmann, autorizovaná architektka pro krajinotvorbu a zahradní architekturu, která s městem na tomto úkolu spolupracuje.

„Systém zeleně, nebo systém krajiny ve městě znamená, že každý obyvatel Příbrami by měl mít možnost chodit po městě bezpečně pěšky a jezdit na kole, mít dostatek příležitostí pro hry svých dětí, nebo se zabývat sportovními aktivitami v přírodním a současně bezpečném prostředí,“ dodává architektka s tím, že systém krajiny ve městě by měl vytvořit prostor pro existenci biodiverzity, neboli zvířat, ptactva, stromů, lučních prostor, prostě toho všechno, v čem se i člověk cítí dobře.

Starosta Jindřich Vařeka doplňuje: „Kultivované prostředí podvědomě ovlivňuje i chování těch, kteří se v něm pohybují“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ivan Bednárik, MBA byl položen dotaz

Doprava

V těch vašich plánech (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Bednarik-Chceme-dat-obcanum-konkretni-vysledky-792823) postrádám zlepšení kvality silnic, dočkáme se někdy něčeho takového? Problém se jen umocňuje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děčín: Loni se vytřídilo více odpadu

16:46 Děčín: Loni se vytřídilo více odpadu

Rok po zavedení systému sběru tříděného odpadu Door to Door (D2D) hodnotí město jeho fungování pozit…