Město Železný Brod a jeho organizace opět ušetří za dodávky elektřiny

02.12.2013 8:26

Město Železný brod se znovu zapojilo do elektronické aukce na dodávky silové elektrické energie za účelem snížení nákladů.

Město Železný Brod a jeho organizace opět ušetří za dodávky elektřiny
Foto: Železný Brod
Popisek: Železný Brod
reklama

Koncem října tohoto roku byla realizována sdružená e-aukce pro příspěvkové a další organizace Města Železný Brod. Spolu s nimi se zúčastnila i Obec Koberovy a její 3 organizace, dohromady se jednalo o 16 subjektů. Prostřednictvím e-aukce byly dosaženy velmi zajímavé ceny za odběr elektřiny pro období 1. 1. 2014 – 31. 12. 2015. V celkovém úhrnu se pro všechny organizace podařilo dosáhnout úspory zhruba 539 837 Kč. Pro město samotné je to pak úspora 347 674 Kč, což znamená snížení ceny o 18,79 %. Výběr nového dodavatele byl pro město realizován prostřednictvím burzovního shromáždění přes Komoditní burzu Praha. Vítězným dodavatelem se stala společnost Amper Market, a.s. a e-aukce byla opět zprostředkována společností eCENTRE, a.s. Ta nyní nabídla ještě výhodnější podmínky. Ty spočívají v tom, že aukce jsou pro zadavatele poskytnuty zcela bezplatně, jelikož odměnu zaplatí vítězný dodavatel. Vedení města zajistilo možnost eaukce i pro domácnosti a podnikatele. V budově radnice v minulém týdnu skončil sběr žádostí. V případě zájmu se bude sběr dat v horizontu cca 3 – 4 měsíců opakovat.

Vedle toho zároveň proběhl na Českomoravské komoditní burze Kladno nákup zemního plynu pro střední odběr na rok 2014 pro Teplo Města Železný Brod, s.r.o. a obě železnobrodské základní školy. Zde byla vysoutěžena cena 701 Kč za MWh, což je o 11 Kč méně než tomu bylo doposud.

André Jakubička, starosta města, dodává: „ Prostřednictvím elektronických aukcí lze ušetřit nemalé peníze. V období 1. 10. 2012 – 31. 12. 2013 jsme za dodávku silové elektřiny spolu s našimi organizacemi ušetřili 536 tis. Kč, což představovalo snížení ceny o 26,52 %. Pro následující období jsme opět dosáhli krásného výsledku a těší nás i úspora za náklady eaukce.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: zelbrod.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město letos přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř 10 milionů

21:10 Hradec Králové: Město letos přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř 10 milionů

O příspěvek z městského rozpočtu na výměnu oken, dveří či opravu fasády si budou moci požádat majite…