Michala Dvořáka ve funkci člena Rady města Plzně vystřídá Petr Chvojka

21.04.2017 11:30

Rezignaci na svou funkci uvolněného člena Rady města Plzně pro oblast podpory podnikání a sportu oznámil na čtvrtečním zasedání Zastupitelstva města Plzně pan Michal Dvořák.

Michala Dvořáka ve funkci člena Rady města Plzně vystřídá Petr Chvojka
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Funkce se vzdává k dnešnímu dni, městským zastupitelem i nadále zůstává. V jeho funkci jej nahradí zastupitel Petr Chvojka ze stejného politického hnutí Občané patrioti. Petr Chvojka, jenž je manažerem FC Viktoria Plzeň, bude ve vedení města působit jako neuvolněný radní.

Petr Chvojka„Vzhledem k okolnostem a událostem, které se děly kolem mé osoby v posledních týdnech, bych chtěl rezignovat na svoji funkci, a to k dnešnímu dni. Práci jsem měl rád, pomáhal jsem plzeňským sportovcům napříč celým spektrem. Je to pro mě těžké, emotivní. Nechci ale, aby dění kolem mé osoby vrhalo jakýkoliv stín na vás, mé kolegy, kteří jste mě podpořili. Svědomí mám absolutně čisté, věřím tomu, že se očistím a prokáže se má nevina,“ řekl zastupitelům Michal Dvořák. Jeho rozhodnutí souvisí s obviněním kvůli čerpání dotací na rekonstrukci tělocvičny v Božkově.

„Měl jsem to štěstí, že jsem se stal členem této rady, členem tohoto týmu, který funguje jako dobře běžící stroj. Chtěl bych tímto popřát Petru Chvojkovi, aby se mu dařilo. Celý život se tělem i duší věnuje sportu a já věřím, že tu energii bude předávat nám Plzeňanům,“ uvedl po volbě nového člena Rady města Plzně primátor Martin Zrzavecký.

Primátor také poděkoval Michalu Dvořákovi. „Je to férový člověk, férový hráč, mám s jeho jménem spojeno číslo 52, s nímž hrál v Plzni dlouhá léta a budu na něj takto vzpomínat,“ řekl primátor. Za práci, kterou v oblasti sportu pro Plzeň ze své funkce odvedl, poděkovali Michalu Dvořákovi i další zastupitelé.

„Naváži na práci, kterou Michal Dvořák započal a která nebyla vůbec jednoduchá. Budu pokračovat ve snaze udělat ze sportu rovnoprávný obor,“ reagoval po svém zvolení Petr Chvojka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Ojedinělou práci Protěže město ocenilo dotací

18:18 Jablonec nad Nisou: Ojedinělou práci Protěže město ocenilo dotací

Padesátitisícovou dotaci z rozpočtu města získá liberecké Centrum Protěž, z. ú. Zastupitelé individu…