A jaké dalekohledy tedy budou tvořit od září novou sestavu? „Dlouhý“ dalekohled Perseus je čočkový s průměrem 20 cm a ohniskovou vzdáleností 1,8 m, jedná se o unikátní český design, ale byl vyroben v U.S.A. česko-americkou firmou Istar Optical. Tento přístroj je nejvhodnější k pozorování Měsíce a planet a dalších jasných nebeských objektů.
„Široký“ zrcadlo-čočkový dalekohled Edge HD od americké firmy Celestron má ohniskovou vzdálenost bezmála 4 metry a největší průměr 35 centimetrů, což mu umožní zachytit co nejvíce světla přicházejícího z vesmíru. Tímto hlavním dalekohledem bude možné pozorovat slabší objekty hlubokého vesmíru, zejména učebnicové příklady všelijakých typů mlhovin, hvězdokup apod.
„Bystrozraký“ dalekohled je světelný čočkový s průměrem 12 cm a bude využíván k pozorování vybraných nebeských objektů a Slunce. Trojici nových dalekohledů doplňuje původní hlavní dalekohled MB hvězdárny s průměrem zrcadla 20 cm.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV