Jako každý rok, v období sklizně dýní a před svátkem dušiček (a také Halloweenu), se schází v Centru 83 skupinka nadšenců, kteří se snaží do posledního kousku zužitkovat dýně různých tvarů a velikostí. „Dýně pomalujeme, ukrojíme vršky, vydlabeme a podle nákresu vyřežeme. Postupně se i s vydlabaným materiálem přesuneme do kuchyně, kde krájíme, mícháme, mixujeme, vaříme, smažíme a pečeme. Letos jsme opět vařili polévku, pekli koláč a udělali si dýňovou pomazánku. Semínka se pokusíme usušit, budeme mít krásné podzimní dekorace,“ dodává Vlaďka Pechová, koordinátorka městských dobrovolníků.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


