Mladá Boleslav: Letos se dostaví ve městě další cyklostezky

21.04.2017 12:12

V Mladé Boleslavi se letos dokončí další cyklostezky. Nejdále pokročila stavba cyklostezky u Debře, začíná i budování cyklostezky od prostoru u D10 dále k Řepovu, jejíž součástí bude i speciální lávka přes Klenici. Tato cyklostezka má být hotova do konce června.

Mladá Boleslav: Letos se dostaví ve městě další cyklostezky
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav

V obou případech město cyklostezky buduje v rámci Integrovaného plánu rozvoje území s pomocí evropských dotací. Zároveň rada města ve čtvrtek vyhlásila zadání veřejné zakázky Cyklodoprava Mladá Boleslav OC Olympia – Českobratrské náměstí - 1. etapa, která povede v ulici Jičínská v úseku od OC Olympia po křižovatku s ulicí Na Celně. Informoval o tom náměstek primátora Jiří Bouška.

První etapa cyklotrasy podél Jičínské ulice ve zmíněném úseku by se měla začít budovat letos v červenci a dokončit za tři měsíce. Součástí stavby s odhadovanými náklady 15 milionů korun bez DPH bude instalace mobiliáře, odvodnění, zeleň a řešení křižovatek Štefánikova, Nováková, Jilemnického a Dukelská.

V červnu  by měla začít i výstavba cyklostezky Havlíčkova. Předpokládaná cena stavební zakázky je 14,6 mil. Kč bez DPH. V první etapě se postaví  dělená stezka pro chodce a cyklisty v úseku mezi ulicemi U Stadionu a 17. listopadu v délce 725 metrů. V druhé etapě se postaví úsek od ulice 17. listopadu k silnici 1/38 v délce 297 metrů ve směru ke Kosmonosům.

Součástí stavby je instalace mobiliáře, odvodnění, zeleň a veřejné osvětlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Písek: Po demolici depa přibude u pošty třicet parkovacích míst

21:17 Písek: Po demolici depa přibude u pošty třicet parkovacích míst

V lokalitě naproti poště mezi ulicemi Žižkova a Komenského v Písku, která je v současnosti využívána…