Mladá Boleslav: Město s výraznou pomocí kraje opraví ulici Na Klenici

29.11.2018 10:45

Město připravuje celkovou rekonstrukci ulice Na Klenici s odhadovanými náklady cca 5,5 milionu korun. Na tuto revitalizaci přispěje Středočeský kraj dotací do výše čtyř milionů korun.

Mladá Boleslav: Město s výraznou pomocí kraje opraví ulici Na Klenici
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Jak řekl náměstek primátora Jiří Bouška, poskytnutí dotace kraj již schválil a její přijetí a příslušnou smlouvu schválilo v pondělí i zastupitelstvo města Mladá Boleslav. Vlastní rekonstrukci ovšem bude předcházet oprava potrubí společnosti VAK. Práce na proměně lokality tedy začnou letos, ale většina prací se dokončí až v příštím roce.

Ulice Na Klenici, v níž soukromý investor také postupně rekonstruuje budovy někdejší továrny pro jiné využtí, dostane po rekonstrukci nový povrch komunikací, vzniknou zde legální parkovací místa, veřejné osvětlení a celkově se tak prostor zkultivuje. Z této členité ulice vedou i dva můstky přes Klenici k lesoparku Štěpánka. V současné době zde v době hokejových zápasů parkují auta, kde se dá, a celkový vzhled ulice je hodně zanedbaný.

Náměstek primátora Bouška upřesnil, že plánovaná rekonstrukce lokality Na Klenici je součástí společných záměrů města a automobilky Škoda zásadně revitalizovat celou část města pod hradem a umožnit pohodlné a příjemné propojení klidových lokalit - Krásné louky a Štěpánky. Město již investovalo desítky milionů korun do úprav Ptácké ulice, automobilka zde vybudovala vývojová centra a město dál pokračuje v postupných výkupech pozemků pod hradem. Vše podle Boušky míří k tomu, aby zhruba za čtyři roky byla celá tato část města v nové podobě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Smart řešení v dopravě po Budějovicku

17:57 České Budějovice: Smart řešení v dopravě po Budějovicku

Ve čtvrtek 23.1.2020 proběhlo v pražském Evropském domě pracovní setkání/ workshop zástupců vybranýc…