Mladá Boleslav: Na prostranství před Bondy centrem vzniká efektní 3D obraz

13. 6. 2018 15:17

V pondělí 11. června začal v Mladé Boleslavi další ročník Metalového sympózia, unikátního setkání uměleckých kovářů a sochařů s mezinárodní účastí, kteří tvoří svá díla před zraky diváků. Součástí této prestižní akce je i doprovodný program, který se tentokrát neodehrává jen v areálu střední průmyslové školy.

Mladá Boleslav: Na prostranství před Bondy centrem vzniká efektní 3D obraz
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav

Jednou z doprovodných akcí je vznik 3D malby na prostranství před Bondy centrem na třídě Václava Klementa. Na vznikající dílo se přišel podívat i náměstek primátora Daniel Marek, který stojí za myšlenkou 3D malbu do ulic města přivést. "Spolu s vedoucím infocentra Gerardem Keijsperem jsme hledali motiv, který by se do Boleslavi hodil nejlépe, a podle toho, co jsem zde zatím viděl, jsme vybrali jednoznačně dobře," uvedl náměstek Marek.

Ve stanu, který chrání umělce před nepříznivým počasím, tak vzniká 3D malba, která by měla být hotová ve čtvrtek večer. "Při vytváření obrazu ve 3D efektu se využívá optické iluze, při níž se zvolený motiv maluje zdeformovaný tak, aby při pohledu z jednoho určitého místa, takzvaného fotopointu, vytvářel věrnou prostorovou iluzi motivu, v našem případě jsou to Trosky a Skalní město," vysvětlují autoři malby Jan Jírovec a Patrik Proško. Zatím jde o pracovní verzi, momentálně autoři pracují na detailech a obraz vykreslují tak, aby iluze 3D prostoru byla co nejvěrnější.

Lidé je zatím mohou pozorovat při práci, až bude dílo dokončeno, stan bude odstraněn a zájemci se budou moci s obrazem vyfotit. 3D efekt je totiž nejlépe patrný na fotografii, pouhým okem při běžném pohledu vidět není. Podle umělců vydrží dílo na ulici několik týdnů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav má novou vyhlášku, zpřísňuje pravidla dodržování pořádku

15:45 Mladá Boleslav má novou vyhlášku, zpřísňuje pravidla dodržování pořádku

Rada města na svém pondělním jednání projednala novou obecně závaznou vyhlášku o dodržování pořádku …