Mladá Boleslav: Škoda Auto prohlubuje spolupráci s městem

02.09.2023 7:04 | Tisková zpráva

Zástupci automobilky Škoda Auto podepsali ve Škoda Muzeu Memorandum o spolupráci s Odbory KOVO MB a statutárním městem Mladá Boleslav. Cílem je dále posílit vztahy a společné kroky ke zlepšování kvality života občanů ve městě a jeho bezprostředním okolí.

Mladá Boleslav: Škoda Auto prohlubuje spolupráci s městem
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav

Podpis memoranda proběhl za účasti vedení automobilky v čele s předsedou představenstva Klausem Zellmerem a Maren Gräf, členkou představenstva za oblast Lidé a kultura. Za Odbory KOVO MB dokument podepsal předseda Jaroslav Povšík a město zastoupil primátor Raduan Nwelati.

Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, říká: „Mám radost, že spolupráce mezi společností Škoda Auto, odbory a městem je na vynikající úrovni. Díky vzájemnému porozumění jsme společně realizovali řadu projektů, které dělají z Mladé Boleslavi a jejího okolí skvělé místo pro život, podnikání a trávení volného času.“

Raduan Nwelati, primátor statutárního města Mladá Boleslav, uvedl: „Jsem přesvědčen, že jasně nastavené parametry spolupráce mezi městem, společností Škoda Auto a Odbory KOVO MB pomohou zlepšovat kvalitu života obyvatel Mladé Boleslavi. Velmi si cením, že jsme již společně dokázali uskutečnit řadu zdařilých projektů, a těším se, že další kvalitní a pro život lidí ve městě důležité projekty a záměry uvedeme do života v blízké budoucnosti.“

Anketa

Dovládne Fialova vláda do voleb 2025? Bez ohledu na vaše přání

11%
hlasovalo: 29343 lidí

Maren Gräf, členka představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Lidé a kultura, dodává: „Škoda Auto patří mezi moderní společnosti, které si uvědomují, že v centru jejich zájmu musí být lidé, a to jak vlastní zaměstnanci, tak jejich rodiny i obyvatelé regionu. Věřím, že dnešní setkání upevní naše vazby pro další zvelebení a rozvoj města a okolí.“

„Spolupráci s automobilkou Škoda Auto považuji za naprosto unikátní minimálně v republikovém měřítku. Jsem rád, že můžeme spolupracovat na řadě témat, která přispívají k rozvoji atraktivity našeho města i okolí. Typickým příkladem týmové práce je nedávno dokončená lávka na Krásné louce. Věřím, že dalších podobných projektů bude přibývat,“ řekl první náměstek primátora Jiří Bouška.

Zúčastněné strany se v nově podepsaném dokumentu zavázaly pomáhat zaměstnanosti a zlepšení kvality života obyvatel Mladé Boleslavi a okolí a posilovat celkový hospodářský růst regionu. Důležitou součástí je spolupráce na projektech společenského zájmu.

Mezi prioritní oblasti patří podpora bezpečnosti, mateřských škol a dětských skupin, zázemí pro trávení volného času, aktivit pro seniory a sociálně znevýhodněné občany či alternativní kultury. Devět hlavních kategorií spolupráce se dále věnuje podpoře integrace cizinců a menšin, sportovnímu vyžití občanů, opatřením k ochraně životního prostředí a rozvoje biodiverzity a podpoře udržitelné mobility.

Škoda Auto se v rámci své společenské odpovědnosti věnuje rozvoji města a okolí dlouhodobě. Pomoc se zlepšováním kvality života místních občanů vedla před lety ke vzniku Nadačního fondu Škoda Auto. S jeho přispěním jsou financovány projekty, jako je nedávno otevřený most pro pěší v oblasti vývojového a konstrukčního centra Škoda Auto, zavedení sdílených kol s prvními 15 minutami pronájmu zdarma a desítky dalších přínosných aktivit pro místní obyvatele.

Automobilka spolu s městem vyjednaly již dříve na úrovni vlády České republiky podporu regionálního rozvoje. Pro úspěšné pokračování spolupráce zřídilo město Mladá Boleslav i pro období let 2022 až 2026 Výbor pro spolupráci se Škoda Auto a Okresní hospodářskou komisi, v níž je zastoupena Škoda Auto, Odbory KOVO MB a další členové. Automobilka a odbory přispívají do jejich fondů částkou ve výši 4 miliony Kč ročně.

reklama

autor: PV

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň rozšíří dvě školy. Vzniknou v nich nové učebny, kabinety nebo šatny

16:28 Plzeň rozšíří dvě školy. Vzniknou v nich nové učebny, kabinety nebo šatny

Město Plzeň plánuje rozšíření dvou základních škol o přístavby a nástavby, ve kterých by měly vznikn…