Mladá Boleslav: Za problémy s platbou parkovného nemůže vždy město

17. 11. 2019 16:07

V poslední době si někteří občané začali ve větší míře stěžovat, že mají problémy s placením poplatků na parkovištích, pokud využijí možnost bezkontaktní platby kartou. V tomto případě za to ovšem nemůže ani město či operátor Městské parkovací domy Mladá Boleslav.

Mladá Boleslav: Za problémy s platbou parkovného nemůže vždy město
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Vzhledem k nedávno zavedeným přísnějším pravidlům pro ověřování plateb kartou, se lidé mohou setkat se zamítnutím bezkontaktních plateb do 500 korun bez udání důvodu. Tento problém nemůže vyřešit město, ale klient při jednání s příslušnou bankou. Ale i v případě, že nelze zaplatit kartou bezkontaktně, existuje více možností, jak platbu bez problémů provést.

Nové parkovací automaty, provozované v Mladé Boleslavi, jsou již vybaveny bezkontaktními čtečkami v souladu se zmiňovaným nařízením EU. Bohužel některé neaktualizované typy platebních karet tak nejsou pro bezkontaktní „mikroplatbu“ povoleny. V takovém případě lze použít čtečku kontaktní, kterou jsou automaty v Mladé Boleslavi také vybaveny.

Zároveň je v našem městě již také umožněn nejjednodušší způsob platby parkovného, i když nemáte u sebe drobné mince či platební karty. Využijte mobilní aplikaci, díky které budeme mít jistotu, že je parkovné na daný čas zaplaceno. Při jejím použití vám také odpadá starost s hledáním automatu. Navíc, pokud se neplánovaně zdržíte, aplikace vás sama upozorní na nutnost prodloužení času parkování.

Vhodné je stáhnout si bezplatně např. z Google Play aplikaci Mladá Boleslav v mobilu, která nabízí řadu informací o městě. V sekci Doprava najdete také odkaz na poskytovatele služby platby parkovného z mobilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Náchod: V Déčku musely být z důvodu bezpečnosti pokáceny smrky

10:41 Náchod: V Déčku musely být z důvodu bezpečnosti pokáceny smrky

V úterý 3. prosince 2019 muselo být pokáceno v areálu Střediska volného času Déčko v Zámecké ulici p…