Most: Vyhrazená parkovací místa skončí nejpozději do konce roku 2021

15.05.2017 20:15 | Zprávy
autor: PV

Velkým problémem každého města je nedostatek parkovacích míst. V Mostě je tato situace navíc oproti jiným městům ztížena tím, že část z nich je takzvaně vyhrazených, tedy určených pouze pro jednoho konkrétního řidiče.

Most: Vyhrazená parkovací místa skončí nejpozději do konce roku 2021
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most

Ten tak znemožňuje parkování ostatním Mostečanům i v době, kdy je například v práci nebo na dovolené. Město se proto na konci roku 2015 rozhodlo, že ukončí diskriminaci převážné většiny řidičů a tato vyhrazená místa postupně zruší. Většina jich byla zrušena již během loňského roku, poslední by měla podle nejnovějšího rozhodnutí skončit nejpozději do konce roku 2021.

„Naším úmyslem je zpřístupnit co největší počet parkovacích míst co největšímu počtu Mostečanů. V první fázi jsme proto zvýšili místní poplatek za jejich využívání. I díky tomuto opatření jsme v roce 2016 dosáhli zrušení plných 847 míst z celkového počtu 1 514. Většina z těch zbývajících je uzavřena na dobu určitou, takže počkáme, až vyprší jejich platnost. Na konci března jsme pak upravili Zásady pro změny uživatelů a přidělování vyhrazených parkovacích míst a nově stanovili 31. prosinec 2021 jako nejzazší termín platnosti rozhodnutí ke zvláštnímu užívání komunikace,“ uvedl náměstek primátora Marek Hrvol.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Do města se sjeli tajemníci z jihočeských měst

22:42 Písek: Do města se sjeli tajemníci z jihočeských měst

Písek v závěru minulého týdne hostil tajemníky městských úřadů jihočeských měst.