Ten tak znemožňuje parkování ostatním Mostečanům i v době, kdy je například v práci nebo na dovolené. Město se proto rozhodlo, že během následujících let ukončí diskriminaci převážné většiny řidičů a tato vyhrazená místa postupně zruší. Prvním krokem je rozhodnutí o zvýšení správního poplatku na 9 600 Kč ročně, zrušení poplatku za takzvaná roštová stání a neobnovování stávajících smluv poté, co vyprší jejich platnost, která je stanovena na pět let.
„Ve srovnání s jinými městy v Ústeckém kraji je v Mostě výrazně vyšší počet vyhrazených parkovacích míst, plných 1558, z nichž převážnou většinu, tedy 1124, tvoří takzvaná obecná vyhrazená parkovací místa. Například v Lounech a Chomutově přitom nemají žádná takováto vyhrazená místa, v Teplicích jich je třicet a v Ústí nad Labem, které má téměř o polovinu vyšší počet obyvatel, bychom našli pouze čtyři. Naším cílem je proto v následujících letech tato vyhrazená parkovací místa úplně zrušit a poskytnout tak všem řidičům rovné podmínky. Tato opatření se nebudou týkat vyhrazených parkovacích míst pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P, třebaže i těch je v Mostě výrazně více než v dalších městech v kraji,“ uvedl náměstek primátora Marek Hrvol.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV