Na nádraží ve Znojmě si můžete půjčit knihu do vlaku

31.08.2015 17:45

Na nádraží ve Znojmě si mohou cestující od pátku půjčit bezplatně knihu do vlaku. Za novinkou stojí Městská knihovna Znojmo, která se tak připojila k celorepublikovému projektu Kniha do vlaku. Autorem nápadu k posílení čtenářské obce a zpříjemnění cestování je mikulovská knihovna.

Na nádraží ve Znojmě si můžete půjčit knihu do vlaku
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Regál s knihami najdou zájemci v nádražní hale při vstupu na peron. Knihu může zájemce příležitostně vrátit, ale pokud se do ní po cestě začte a líbí se mu, smí si ji i nechat. „A třeba na oplátku přinést pro další cestující čtenáře vlastní přečtenou knížku,“ informuje ředitelka znojemské knihovny Věra Mašková.

Lidé v regále najdou knihy z vyřazeného fondu knihovny, která bude literaturu také postupně doplňovat. Projekt SKIP a Českých drah má zájem o popularizaci čtení. Knihovna se tak snaží zpříjemnit cestujícím jízdu ve vlaku zajímavými tituly. Služba je poskytována bezplatně a navazuje na akci Knihovna na plovárně. 

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co nebo koho považujete za největší hrozbu pro ČR?

Dobrý den, pokud mám správné informace, tak ANO nepodpořilo usnesení, že je pro nás největší bezpečnostní hrozbou Rusko. Zajímalo by mě proč? Jestli si to nemyslíte, co je podle vás pro nás tou největší bezpečnostní hrozbou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: O dotace na kreativní projekty se ucházel rekordní počet žadatelů

11:17 Brno: O dotace na kreativní projekty se ucházel rekordní počet žadatelů

Jeden a půl milionu korun rozděluje město Brno každý rok ve dvou výzvách mezi žadatele z kulturních …