Na rekonstrukci úpravny vody získá Plzeň 711 milionů korun z evropských fondů

22.06.2013 8:25 | Zprávy

Město Plzeň získá 674 318 tisíc korun z Operačního programu Životní prostředí na rekonstrukci a modernizaci úpravny vody. S informací přijel do Plzně osobně ministr financí Miroslav Kalousek. Na základě rozhodnutí, které vydal v pondělí 17. června odpoledne, bude město Plzeň moci čerpat nejen 674 milionů korun, ale dalších zhruba 40 milionů z Fondu životního prostředí.

Na rekonstrukci úpravny vody získá Plzeň 711 milionů korun z evropských fondů
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

„Práce na rozhodnutí byla složitá, ale podařilo se, a to ve prospěch kvality života všech Plzeňanů,“ prohlásil ministr Kalousek po jednání s primátorem Martinem Baxou a ředitelem Útvaru koordinace evropských projektů Erichem Benešem.

Rekonstrukce a modernizace úpravny vody Plzeň je klíčovým projektem města. Plzeňská vodárna v současné době dodává vodu odběratelům na základě výjimky hygieniků, která je vydána s podmínkou, že do roku 2015 bude úpravna vody zmodernizována. Celková částka rekonstrukce je vyčíslena na 1,2 miliardy korun. Město by se mělo podílet částkou ve výši zhruba 300 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: plzen.eu

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Úprava prostoru před krytým plaveckým bazénem

22:05 Kroměříž: Úprava prostoru před krytým plaveckým bazénem

Kroměřížská radnice pokračuje ve zvelebování krytého plaveckého bazénu v ulici Obvodová.