Náchod: Bartoňova vila vstoupila do nového roku s obnovenými terasami

17.02.2022 18:18 | Tisková zpráva
autor: PV

Od března do listopadu loňského roku probíhala obnova teras a vnějšího bočního točitého schodiště Bartoňovy vily v ulici Zámecké (čp. 243), kde dnes sídlí Středisko volného času Déčko.

Náchod: Bartoňova vila vstoupila do nového roku s obnovenými terasami
Foto: Náchod
Popisek: Náchod

Součástí obnovy byla výměna skladby podlahy na vnějších terasách ve 2. a 3. nadzemním podlaží budovy včetně instalace zateplení, výměna skladby schodišťového ramene u vnějšího bočního točitého schodiště, obnova plného zábradlí vnějšího bočního točitého schodiště podle původních plánů a dobových fotografií, a oprava poškozených teracových omítek na podhledech teras a na zábradlí. Díky provedení těchto prací byly odstraněny veškeré nevhodné novodobé konstrukce a byly nahrazeny novou funkční izolační skladbou, která byla doplněna o dlažbu z velkoformátových žulových desek kladenou na nízké terče. Tím  došlo také ke zlepšení stavebně technického stavu budovy a samotná obnova je dalším krokem k rehabilitaci původního vzhledu památky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Jakob byl položen dotaz

Rozpočet

Když teď tvrdíte, jak byste v rozpočtu dokázal ušetřit přes 60 miliard, můžete mě a myslím, že ne jen mě, vysvětlit, proč jste ty peníze neušetřili už v tom vámi navrhovaném rozpočtu? Jak vám to teď věřit? Kde jste najednou vzal ty úspory?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Město posouvá strategii rozvoje areálu TGM

22:09 Pardubice: Město posouvá strategii rozvoje areálu TGM

Místo původně plánovaného prodeje větší části území chce město sehrát aktivní roli a samo definovat …