Nový Bor: Koncert filmové hudby rozezní Letní kino

23.06.2021 18:18

Koncert Hudba stříbrného plátna, původně závěrečný koncert 19. ročníku MHF Lípa Musica, se po koronavirové pauze uskuteční ve středu 23. června od 19 hodin v prostorách Letního kina v Horových sadech v Novém Boru.

Nový Bor: Koncert filmové hudby rozezní Letní kino
Foto: René Latko / novy-bor.cz
Popisek: Nový Bor

Představí se Komorní filharmonie Pardubice pod taktovkou dirigenta, skladatele a klavíristy Jana Kučery. Na návštěvníky čeká večer plný hitů české i světové filmové hudby.

Novoborský večer nabídne mimo jiné hudební setkání s Petrem Hapkou, Petrem Skoumalem, Ondřejem Gregorem Brzobohatým či Johnem Williamsem, ale i autorské aranže z předválečných či muzikálových filmů, které připravil skladatel, klavírista a dirigent Jan Kučera. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na známé melodie z pohádek Pyšná princezna, Anděl Páně či Panna a netvor, nebo prvorepublikových komedií C. a k. polní maršálek či Přednosta stanice. Zazní i hity z populárních muzikálů Starci na chmelu nebo Limonádový Joe či melodie z hollywoodských trháků, jako Harry Potter nebo Piráti z Karibiku.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, doprodej zbývajících dvou desítek vstupenek probíhá online a ve festivalové pokladně v České Lípě.

S ohledem na vícenásobně překládaný termín se koncert uskuteční v Letním kině i v případě lehce nepříznivého počasí. Ke vstupence tak každý dostane podsedák a pláštěnku zdarma. Pro případ horšího počasí se koncert přesune do Městského divadla v Novém Boru.

Organizátoři návštěvníky žádají o respektování aktuálně platných protiepidemických opatření – nošení respirátorů a splnění jedné ze tří podmínek tzv. ONT (očkování, nemoc, test), tedy ukončené očkování, nebo min. 22 dní po 1. dávce; nebo prokázání lhůty 180 dní po prodělané nemoci covid-19; nebo negativní PCR či antigenní test ne starší než 7 dní (PCR) resp. 72 hod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostravské ulice ožijí folklorem

19:51 Ostravské ulice ožijí folklorem

Dvacátý třetí ročník festivalu Folklor bez hranic Ostrava se uskuteční ve dnech 16. až 20. srpna a p…