Nový Bor: Kultura se vrací. Kino a Sklářské muzeum obnovují provoz

10.05.2020 9:37

Po vynucené přestávce způsobené epidemií koronaviru se pro diváky znovu otevře od 11. května Městské kino v Novém Boru. O den později přivítá první návštěvníky rovněž Sklářské muzeum.

Nový Bor: Kultura se vrací. Kino a Sklářské muzeum obnovují provoz
Foto: René Latko / novy-bor.cz
Popisek: Nový Bor

Městské kino začne promítat sice s omezeným počtem sedadel, kdy kapacita bude 68 míst, a za zpřísněných hygienických podmínek, zato ale s cenou vstupenky za sympatických sto korun. Pro první dny kino do programu zařadilo české filmy, včetně dokumentu o sexuálních lovcích dětí na internetu V síti, nebo úspěšnou animovanou pohádku pro celou rodinu Frčíme. Forma týdenních programů bude do konce května.

Pokladna kina bude otevřená půl hodiny před začátkem každého představení, přesto vedení kina prosí, aby lidé dali přednost nákupu vstupenek přes webové stránky www.kulturanb.cz/kino. Vstupenku není třeba tisknout, stačí ji ukázat v mobilu.

V upraveném režimu bude možné od úterý 12. května navštívit Sklářské muzeum v Novém Boru. To bude mít do konce května otevřeno denně kromě pondělí od 10:00 do 16:00 hodin. Sklářské muzeum láká návštěvníky na novou výstavu Sklo Vladimíra Kleina k jeho životnímu jubileu. Stálou expozici rozšířily nové exponáty, mezi nimi je například exponát roku 2020 Tentaculum Karolíny Kopřivové, který byl vytvořený během IGS 2018. Rovněž je doplněný sortiment v muzejní prodejně.

O víkendu 16. a 17. května bude možné navštívit Sklářské muzeum zdarma v rámci Mezinárodního dne muzeí, který připadá na 18. května.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolín má další stolpersteiny

13:49 Kolín má další stolpersteiny

V týdnu byly položeny mezi dlažební kostky kolínských chodníků další Stolpersteiny, kameny zmizelých…