Nový Jičín pokračuje ve vylepšování vzhledu sídliště

22.06.2016 15:43

Nový Jičín začal s další etapou přeměny obytné zóny, která se rozkládá na území ohraničeném továrnou Tonak, ulicí Komenského a říčkou Jičínkou.

Nový Jičín pokračuje ve vylepšování vzhledu sídliště
Foto: Nový Jičín
Popisek: Nový Jičín
reklama

Pracovní název projektu je regenerace sídliště Bezručova – Riegrova. A právě mezi těmito ulicemi se nyní v rámci III. etapy regenerace veřejná prostranství obnovují.

Rekonstruují se chodníky, veřejné osvětlení a provádí se úprava zeleně. Vymění se odpadkové koše a lavičky. Náklady na přestavbu zmíněné lokality jsou 6,6 milionů korun. Práce by měly skončit 19. září.

„Poničené asfaltové chodníky nahradí zámková dlažba. Budu se kácet staré a nemocné dřeviny a vysazovat nové keře a stromy. Vymění se sloupy veřejného osvětlení. Mezi domy se bude pohybovat technika, proto prosíme veřejnost o opatrnost a také toleranci snížené kvality venkovního prostředí,“ uvedla Blanka Zagorská z odboru majetku, rozvoje a investic. S přestavbou sídliště ze 70. let minulého století začala novojičínská radnice v roce 2012 a do projektu v předešlých etapách už investovala přes 12 milionů korun. Cílem projektu regenerace dané lokality je zlepšení vzhledu sídliště a podmínek k bydlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město získalo stomilionovou dotaci na lávku u Aldisu

14:05 Hradec Králové: Město získalo stomilionovou dotaci na lávku u Aldisu

Stavba lávky přes Labe u hradeckého kongresového centra Aldis má začít za pár měsíců.