„Zájem Bohumíňáků o výměnu starých kotlů nás velmi potěšil, nečekali jsme, že jich přijde tolik. Doufáme, že je stejně jako nás štve ovzduší a cítí příležitost, jak by to mohli i vlastním přičiněním změnit,“ uvedl místostarosta Bohumína Lumír Macura.
Za zhoršené ovzduší mohou v Bohumíně v topné sezóně z jedné třetiny lokální topeniště, zpravidla staré kotle v rodinných domech. Vyplývá to z nedávno zveřejněné interaktivní mapy Zdravotního ústavu v Ostravě. Bohumín proto výměnu kotlů maximálně podporuje. Kromě 10 procentního příspěvku na výměnu kotle poskytne město zájemcům také bezúročnou půjčku na jeho pořízení až 60 tisíc korun.
„Současné kotlíkové dotace jsou jedinečné a neopakovatelné v tom, že mohou lidem pokrýt 90 až 100 procent nákladů (maximálně 150 tisíc korun – pozn. redakce), a to díky finanční podpoře kraje a města Bohumína. Podmínky se budou neustále zpřísňovat. Od roku 2022 už nebude možné topit starými klasickými prohořívacími kotli, lidé si budou muset pořídit nové, takže teď mají jedinečnou šanci získat je téměř zadarmo, doplnil Lumír Macura.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV