Olomouc: Dobrovolní hasiči získali díky městu a kraji nové lepší vybavení

27.09.2015 6:29

Novou techniku a vybavení získali pro svou důležitou práci olomoučtí dobrovolní hasiči.

Olomouc: Dobrovolní hasiči získali díky městu a kraji nové lepší vybavení
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Vybavení a techniku, pořízenou díky dotaci statutárního města Olomouce a Olomouckého kraje, jim předal 1. náměstek primátora Martin Major, do jehož gesce oblast ochrany obyvatelstva spadá. Současně se řeší také zřízení nové hasičské jednotky, která nahradí činnost zrušené požární jednotky Českých drah.

Velitelé jednotek dobrovolných hasičů převzali celkem 24 zásahových přileb Dräger, 4 dýchací přístroje Dräger a 4 náhradní láhve k dýchací technice. Z této dotace ještě do konce letošního roku obdrží hasiči v Topolanech motorovou pilu a hasiči v Radíkově plovoucí čerpadlo. Celkově přišlo toto vybavení na 378 tisíc korun, Olomoucký kraj hasičům přispěl částkou 80 tisíc korun.

„Nad rámec této dotace ještě město Olomouc pokračovalo s obměnou vybavení oblečení potřebného pro zásah,“ uvedl náměstek primátora Martin Major. Na pravidelné poradě velitelů si tak jednotky převzaly celkem 16 zásahových obleků Patriot, 16 párů zásahové obuvi Haix, třiačtyřicet pracovních stejnokrojů PS-II a 143 pracovních trik s nápisem hasiči. „Pro případ vzniku povodní a výcvik práce na vodě byl navíc v letošním roce zakoupen nafukovací člun s motorem,“ doplnil Jan Langr, vedoucí odboru ochrany. Náklady na obměnu těchto ochranných oděvů a nafukovacího člunu s motorem se vyšplhaly k částce téměř půl milionu korun.

Vedle předání vybavení a techniky se porada velitelů jednotek sborů dobrovolných hasičů města Olomouce zabývala i vznikem nové jednotky. „Nově zřízená požární jednotka kategorie II, kterou schválilo zastupitelstvo města Olomouce na svém posledním jednání 14. září, svou činností vyplní operační potřebu po požární jednotce Českých drah, která byla v minulosti zrušena,“ vysvětlil náměstek Martin Major. „Se vznikem nové jednotky se otvírá prostor pro získání nových zkušenosti ze zásahů, ale i dotací nejen z Krajského úřadu, ale i Ministerstva vnitra,“ dodal Martin Major.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

10:28 Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

V pátek 17. května od 18 hodin do půlnoci budete mít znovu příležitost projít si galerie, muzea a da…