Olomouc: K odborným komisím přibude i nová pro protipovodňová opatření

22.11.2018 17:33

Nové složení a fungování odborných komisí projednala Rada města Olomouce. Jednu z původních komisí radní zrušili a na základě aktuální potřeby naopak jednu novou zřídili. Komise radním pomáhají odbornými stanovisky pro rozhodování.

Olomouc: K odborným komisím přibude i nová pro protipovodňová opatření
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Nová komise bude zaměřená na protipovodňová opatření. „Chci, abychom pro tuto problematiku měli odbornou komisi,“ řekl primátor Mirek Žbánek a dodal: „Protipovodňová opatření jsou sice významným krokem pro bezpečnost města, na druhou stranu ale znamenají i mimořádně nepříjemnou komplikací nejen pro obyvatele dotčené lokality.“ Poukazuje tím například na složitou dopravní situaci, negativní vliv stavebních prací na kvalitu života nebo změny ve využití a vzhledu krajiny a veřejných prostranství.

Zrušena naopak byla komise pro zvýšení bezpečnosti obyvatel a návštěvníků statutárního města Olomouce. Její agendu totiž dostatečně pokrývá komise pro prevenci kriminality a bezpečnost.

Rada chce dát komisím větší prostor

Členy komisí jsou většinou externí odborníci pro danou problematiku. Komise poskytují odborná stanoviska pro tyto oblasti: kultura, architektura, sociální, sport a tělovýchova, hospodářský rozvoj, ekonomika, bytová, majetkoprávní, prevence kriminality a bezpečnost, dopravní, škodní a likvidační, výchova, vzdělávání a volný čas, životní prostředí, smart city a informační technologie, občanské záležitosti a komise pro vnější vztahy. „Rada města se shodla, že chce odborným komisím dát daleko větší prostor při formulování dalšího směřování města, výběru témat a zajímavých projektů. Chtěli bychom, aby se odborné komise zapojovaly do diskuse s občany, aby byly iniciátorem veřejného projednávání některých témat a samy přicházely s nápady, jak zlepšovat život ve městě,“ doplňuje představy o posílení role odborných komisí náměstek primátora Pavel Hekela, který měl přípravu jejich složení na starost.

Všech šestnáct stávajících komisí už je také personálně zajištěno, výjimkou je nově ustavená komise pro protipovodňová opatření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň 3: Ve Waltrově ulici mají opravený chodník i se schodištěm

19:53 Plzeň 3: Ve Waltrově ulici mají opravený chodník i se schodištěm

Již nevyhovující schodiště s částí chodníku ve Waltrově ulici bylo předmětem jedné z akcí centrálníh…