Olomouc: Město a provozovatelé hledají bezpečná řešení pro provoz sdílených kol a koloběžek

08.06.2020 16:29 | Zprávy
autor: PV

V ulicích Olomouce se nedávno objevily první sdílené elektrokoloběžky. Doplnily tak službu sdílených kol dalších dvou provozovatelů, kteří už ve městě působí. Na růžová kola od firmy Rekola a šedá od Nextbike si Olomoučané zvykli, nyní však do prostoru vstoupil fenomén elektrických koloběžek.

Olomouc: Město a provozovatelé hledají bezpečná řešení pro provoz sdílených kol a koloběžek
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Vedení města proto teď řeší hlavně bezpečnost a hledá praktická řešení k tomu, aby tento typ městské mobility fungoval v Olomouci pokud možno bez problémů. „Už delší dobu jednáme s provozovateli a nedávno jsme za jejich účasti absolvovali i jednání s městskou policií. Máme zájem na tom, aby služba fungovala ve prospěch uživatelů. Zároveň ale chceme předcházet špatným zkušenostem, které se objevily v jiných městech,“ vysvětlil smysl jednání náměstek primátora pro oblast smart city Matouš Pelikán.

Uživatelé elektrokoloběžek mohou podle platné legislativy jezdit pouze po silnicích nebo cyklostezkách. Vztahuje se na ně zákon o pozemních komunikacích a zákon o provozu na pozemních komunikacích. Určité procento lidí ale přesto, například kvůli pocitu vyššího bezpečí, danou legislativu nedodržuje. „Ze strany města bylo jasně řečeno, že městská policie nebude tolerovat nedovolenou jízdu po chodnících, tak jako ji netoleruje jízdním kolům,“ zdůraznil náměstek Matouš Pelikán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

20:33 Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

Vrchlického sady opět hostily oblíbenou akci Táhneme za jeden provaz, která propojuje svět zdravých …