Olomouc: Nejvyšší dotace směřují do divadel Tramtarie a Na cucky

04.03.2025 16:47 | Tisková zpráva

Zastupitelstvo města Olomouce schválilo dnes rozdělení dotací v oblasti kultury a cestovního ruchu. Nejvyšší položky směřují do malých divadelních scén. Dnes se jednalo o částkách nad 250 tisíc korun, zaokrouhleně zastupitelé rozhodovali o deseti milionech korun.

Olomouc: Nejvyšší dotace směřují do divadel Tramtarie a Na cucky
Foto: Olomouc.eu
Popisek: Olomoucká radnice

Předloženo bylo v oblasti kultury a cestovního ruchu 159 žádostí s celkovou požadovanou částkou ve výši téměř 24 milionů korun. Komise pro kulturu a cestovní ruch je posuzovala při veřejných prezentacích v únoru. Největší důraz byl kladen na tradice, jedinečnost a kvalitu projektu. Komise také přihlížela k finanční stránce žádosti a výši dotace v minulých letech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jan Kuchař byl položen dotaz

Proč neodejdete z vlády?

Nechápu to. Vždyť i když vy za ODS stojíte, ona se vás snaží evidentně do celé kauzy namočit, abyste se potopili s ní. A vy si to necháte líbit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: