Olomouc: Olomoucké kulturní prázdniny osvěžují kulturní vzduch v letních měsících

18.07.2019 6:27

Výběr různých hudebních žánrů, divadlo pro děti, netradiční cirkus i výstavy přináší letošní projekt Olomoucké kulturní prázdniny. Tradiční festival, stejně jako každý rok, obohatí místní kulturní scénu v letním čase. Letos opět představí nová jména a aktivity.

Olomouc: Olomoucké kulturní prázdniny osvěžují kulturní vzduch v letních měsících
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Letní festival již od jeho vzniku před čtvrtstoletím podporuje město Olomouc. „Máme zájem, aby se i o prázdninách měli kde pobavit jak Olomoučané, tak turisté, kteří do města zavítají. Jsme rádi, že můžeme spolu s organizátory nabídnout lidem kvalitní muziku, divadlo či akce pro děti,“ uvedla náměstkyně pro kulturu Markéta Záleská.

Diváci, kterých na všechny akce festivalu přišlo loni přes 6 000, se letos mohou těšit třeba na maďarskou jazzrockovou kapelu Djabe se Stevem Hackettem z původní sestavy Genesis, slovenské bluesmany ZVA 12-28 či olomoucké formace Tak co?, Black Tiger nebo Katoda. Představení pro děti připraví Cirkus Levitare, Pevnosti poznání či Divadlo Tramtarie. Akci doplňují výstavy v Galerii Caesar. Podrobný program je k dispozici ZDE. Organizátoři pro akce využijí prostory u Terezské brány a v Korunní pevnůstce.

Hvězdou zahajovacího koncertu festivalu se stal Richie Kotzen, který vystoupil na Korunní pevnůstce se svým sólovým projektem ve čtvrtek 11. července.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Zastupitelé schválili Akční plán na roky 2020 a 2021

13:58 Česká Lípa: Zastupitelé schválili Akční plán na roky 2020 a 2021

Akční plán na roky 2020 a 2021 – tedy seznam konkrétních investičních i neinvestičních projektů, kte…