Olomouc: Po Velikonocích začne další etapa oprav Pavelkovy ulice

01.04.2024 20:27 | Tisková zpráva

Na šest týdnů bude pro dopravu z důvodu stavebních prací zcela uzavřena Pavelkova ulice v Olomouci. Opravu komunikace v úseku od Lipenské ulice před most přes Bystřici zahájí stavební firma 2. dubna. Termín pro dokončení opravy má stanovený do 14. května. S výjimkou dvou dnů, kdy bude potřeba položit novou asfaltovou vrstvu, bude moci stavbou projíždět pouze MHD a s povolením stavby nezbytná dopravní obsluha připojených areálů.

Olomouc: Po Velikonocích začne další etapa oprav Pavelkovy ulice
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Oprava vozovky bude probíhat v úseku dlouhém zhruba 640 metrů. Stavební firma nejprve odstraní staré živičné vrstvy, aby je mohla nahradit novými, vymění betonové obruby, uliční vpusti a doplní dlažbu. Práce budou probíhat za úplné dopravní uzavírky. Výjimku budou mít pouze vozidla MHD a s povolením stavby také nezbytná dopravní obsluha areálů dopravně napojených na ulici K Mrazírnám. Přístup pro pěší bude po dobu stavebních prací zachován.

„Na víkend 4. – 5. května je v plánu pokládka asfaltové směsi. V tu dobu bude uzavírka platit i pro MHD. Nezbytná obsluha bude mít průjezd umožněn z Hodolanské ulice do ulice Farského a dále pak do ulice K Mrazírnám. Vyjíždět bude možné Purkyňovou ulicí na Hodolanskou. V případě nevhodných klimatických podmínek  pro pokládku, by byl termín pokládky posunutý až na  víkend 11. - 12. května,“ upřesňuje vedoucí odboru dopravy Marek Černý s tím, že případnou změnu zhotovitel všem subjektům zavčas oznámí.

Předpokládané náklady stavby jsou 11 milionů korun. „Občany, kterých se stavební práce dotknou, žádáme o trpělivost a dodržování přechodného dopravního značení. Je to především z důvodu zajištění jejich vlastní bezpečnosti. Umožní tím ovšem zároveň zdárný průběh a následné dokončení stavebních prací,“ vybízí vedoucí odboru dopravy Černý. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Porodnost

Dobrý den, píšete, co chcete dělat pro zvýšení porodnosti, ale nezapomínáte, že jste už více jak dva roky ve vládě? Co jste zatím pro rodiny udělali? Vždyť i to navýšení rodičovské je nedostatečné a navíc diskriminující. A co je vlastně podle vás hlavní příčinou klesající porodnosti? Koukám, že neod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Místní diskutovali o podobě páteřní ulice v Droždíně

20:27 Olomouc: Místní diskutovali o podobě páteřní ulice v Droždíně

Zpomalení dopravy a větší bezpečnost. To jsou v kostce hlavní záměry přestavby páteřní ulice v Drožd…