Olomouc: Primátor ocenil vznik nonstop lékárny

04.10.2017 8:35 | Zprávy
autor: PV

Slavnostním přestřižením zelené pásky byl zahájen ostrý provoz nové služby „LÉKÁRNA 24“ ve Fakultní nemocnici Olomouc. První měsíc zkušebního provozu ukázal, že denně využije výdejnu léků po zavírací době a v nočních hodinách stovka pacientů.

Olomouc: Primátor ocenil vznik nonstop lékárny
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Za vznik nonstop lékárny poděkoval i primátor Antonín Staněk. „Lidé mi posílali dopisy a připomínky a často se ptali, proč v Olomouci taková služba není. A protože město nemůže být zřizovatelem lékárny, jsem rád, že se o to zasloužila fakultní nemocnice. Ze strany města může počítat s podporou alespoň v logistické a lobbistické úrovni,“ řekl primátor Staněk.

Podle ředitele nemocnice Romana Havlíka se jedná o průlom v péči o pacienty a nemocné. „Urgentní příjem byl v nemocnici zřízen před jedenácti lety, ale tato služba mu dosud chyběla,“ přiznal Havlík. Důvodem byla její ztrátovost. „Dosud jsme nemohli rozvíjet ztrátové provozy. Podařilo se nám to nyní díky synergii s městem a krajem,“ uvedl ředitel Havlík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

2% na obranu

A je nebo není pravda, že na ty 2% jste nedosáhly ani za vaší vlády? Protože podle všeho kritizujete za výdaje na obranu tuto vládu, ale sami máte máslo na hlavě.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Odpoledne plné zábavy, pohybu a radosti pro malé i velké

16:32 Znojmo: Odpoledne plné zábavy, pohybu a radosti pro malé i velké

Znojmo zve všechny rodiny na pestré a hravé odpoledne s názvem Baví se celá rodina, které se uskuteč…