Návrh územního plánu vypracovala na základě schválených pokynů pro zpracování návrhu územního plánu architektonická kancelář Knesl+Kynčl Architekti. Návrh byl odborem koncepce a rozvoje projednán s dotčenými orgány, krajským úřadem a sousedními obcemi a v souladu s jejich stanovisky a připomínkami zpracovatelem upraven. V upravené podobě bude nyní projednáván s veřejností. Na základě připomínek pak vznikne konečná podoba nového územního plánu, kterou bude schvalovat zastupitelstvo.
Změnou oproti předchozí etapě je především zjednodušení celého systému. To se projevilo v redukci počtu výkresů, v nárůstu počtu barev, tedy typů využití funkčních ploch, a přesunem původně samostatného oddílu „karet lokalit“ do kapitoly „Urbanistická koncepce“. Zatímco v konceptu bylo území města rozděleno na principu příslušnosti ke stejné funkci do 176 lokalit, došlo v návrhu k přerozdělení do 31 lokalit, odpovídajících územně zhruba velikosti katastrů. Tzv. subcentra, jejichž definicí a rozvojem se územní plán od počátku zabýval, tedy nyní více méně odpovídají jednotlivým místním částem města Olomouce. Konkrétní změny se týkají mimo jiné zapojení řeky do života města či třeba poměru zastavitelných a nezastavitelných ploch.
Podobně jako v minulých etapách poskytne i nyní statutární město Olomouc veřejnosti a různým institucím podstatně více času k seznámení a připomínkování než mu ukládá zákon. K tomu navíc přidá i několik besed a přednášek, aby bylo seznámení s návrhem co nejobšírnější. „Chceme, aby diskuze byla dlouhá a zahrnula co nejvíce těch, koho se územní plán dotkne. Během informační kampaně poskytneme opravdu maximum informací, a celý termín seznamování s návrhem, projednávání i přijímání připomínek a námitek opět protáhneme výrazně nad limit, který městu ukládá zákon,“ říká olomoucký primátor Martin Novotný. Když byl v roce 2010 obšírně a za doprovodu veřejných besed, výstavy a informačního autobusu představen koncept územního plánu, dostal nakonec pořizovatel, tedy město Magistrát města Olomouce od občanů zhruba devět stovek námitek a připomínek. Další námitky nebo doplnění pak měly různé dotčené orgány veřejné správy. Všemi přijatými podněty se odbor koncepce a rozvoje zevrubně zabýval a valnou část připomínek a námitek občanů i dotčených orgánů pak spolu se zpracovatelem v maximální možné míře do návrhu územního plánu společně zapracoval. Obdobně bude probíhat i představení a projednávání návrhu územního plánu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: olomouc.cz
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

10:07 I kontejnery tvoří veřejný prostor. Brno přijalo standardy sjednocující jejich vzhled
Materiál, barevnost, výšku okolních zástěn, ale také vhodné a nevhodné umístění kontejnerů na směsný…
- 20:36 Roudnice nad Labem: V červenci probíhá čipování popelnic, přistavte tu svou
- 16:26 Zlín: V pondělí začne prohlídka všech komunikací
- 11:28 Tábor založí energetické společenství
- 7:33 Žatec: Město uvolnilo peníze na zajištění střechy sladovny Dreherova pivovaru
- 20:36 Karlovy Vary: Primátorka města přijala norského Chargé d´affaires