Olomouc: Stanovisko k pádu štítové zdi v Pekařské ulici

25.08.2016 15:02 | Zprávy
autor: PV

V Pekařské ulici v centru Olomouce došlo ve středu 24. srpna k pádu části štítu rekonstruovaného domu. Na místě se s nastalou situací okamžitě seznámil primátor města Antonín Staněk a jeho první náměstek Martin Major. Současně byla aktivována struktura, vyplývající z havarijního plánu města Olomouce.

Olomouc: Stanovisko k pádu štítové zdi v Pekařské ulici
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

K pádu štítové zdi došlo v průběhu prováděných stavebních prací, protože budova právě prochází rekonstrukcí na základě platného stavebního povolení. Stavební úřad jej vydal na výměnu střešní konstrukce, opravu fasády a světlíku. Stavební práce zde provádí autorizovaná stavební firma. Z tohoto pohledu tedy probíhalo vše dle platné legislativy.

Povinnost zajistit nemovitost tak, aby neohrožovala zdraví a životy osob, je z hlediska zákona po celou dobu existence této nemovitosti na straně jejího majitele. Dům v Pekařské ulici je majetkem sdružení vlastníků jednotek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nové pokoje pro klienty v Domově pro seniory

11:32 Louny: Nové pokoje pro klienty v Domově pro seniory

V Domově pro seniory U Pramene v Lounech byly v přízemí hlavní budovy dokončeny nové pokoje pro klie…