Olomouc: Univerzita Palackého přivítá své absolventy už tento týden

07.09.2016 19:05 | Zprávy
autor: PV

Vrchol oslav 70. výročí obnovení Univerzity Palackého se přiblížil. Již tento týden se do Olomouce sjedou tisíce absolventů, kteří se potkají se svými spolužáky, kamarády i pedagogy. Svou alma mater při této příležitosti navštíví i řada osobností české vědy, umění, politiky a sportu.

Olomouc: Univerzita Palackého přivítá své absolventy už tento týden
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

První programovou část Absolventského setkání odstartují už v pátek jednotlivé fakulty a jejich katedry. „Na každé z osmi fakult bude k dispozici registrační stánek. Všichni absolventi v něm obdrží mimo jiné bedekr se všemi důležitými informacemi, odznáček s logem UP a na krk identifikační visačku, která jim umožní volný vstup na veškerý program oslav,“ připomíná hlavní koordinátorka setkání Eva Blažková. Další registrační místa zřídí univerzita ve svém obchodě UPoint (Horní nám. 205/12), u hlavního vlakového nádraží ČD (Jeremenkova 23) a na Výstavišti Flora (Wolkerova 17).

Všechny katedry na fakultách zpřístupní absolventům své prostory. Některé fakulty připravily navíc i speciální program. Například na právnické fakultě se v pátek uskuteční dražba absolventských darů, uměleckých děl studentů a absolventů fakulty. Na přírodovědecké fakultě si absolventi budou moci užít komentovanou prohlídku s jedinečnou návštěvou střechy hlavní budovy fakulty na třídě 17. listopadu. Zájemcům fakulta nabídne i prohlídku společných prostor a komentovanou prohlídku vědeckých center. Během pátečního odpoledne se absolventi přírodovědecké fakulty budou moci zapojit i do jedinečné akce Vysazení Stromu absolventů. Večer se uskuteční velké celouniverzitní setkání pro všechny absolventy univerzity v S-klubu a klubu 15 minut.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

20:33 Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

Vrchlického sady opět hostily oblíbenou akci Táhneme za jeden provaz, která propojuje svět zdravých …