Olomouc: Univerzita pořídila kamery, díky nimž vidí městská policie i prostor kolem Zbrojnice

22.04.2025 22:09 | Tisková zpráva
autor: PV

Pod dohledem kamer a městské policie jsou nově některé části univerzitního kampusu v okolí Křížkovského ulice v Olomouci. Jejich instalace a zapojení do městského kamerového dohlížecího systému je dalším krokem pro zvýšení bezpečnosti studentů a zaměstnanců Univerzity Palackého.

Olomouc: Univerzita pořídila kamery, díky nimž vidí městská policie i prostor kolem Zbrojnice
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Osazeno bylo celkem devět kamerových bodů, pod stálým dohledem je tak okolí univerzitní knihovny, rektorátu a filozofické fakulty. Univerzita do pořízení a instalace kamer investovala bezmála osm set tisíc korun.

„Bezpečnost našich studentů a zaměstnanců je pro nás prioritou. České vysoké školy se v posledních letech přiklonily k instalaci moderních kamerových systémů, které pomáhají nejen předcházet kriminalitě, ale také chránit majetek a zajišťovat hladký chod univerzitních kampusů. Ze stejného důvodu jsme na konci minulého roku přistoupili k rozšíření kamerového systému včetně dvou panoramatických kamer, které poskytují lepší pokrytí rozsáhlých ploch v okolí univerzitních budov,“ vysvětlil Michal Malacka, prorektor pro strategii a vnější vztahy UP. 

Na akademické půdě mohou kamery pomoci předejít vandalismu, krádežím nebo dokonce násilným incidentům. Moderní univerzitní kampusy kombinují pevně umístěné kamery s mobilními jednotkami, které lze nasazovat podle aktuálních potřeb, například u kolejí, v knihovnách nebo sportovních areálech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

PURL

Tvrdíte, že jste proti našemu zapojení, a že jste o tom nevěděli, ale váš ministr Zůna tvrdí, že o všem věděl, tak jak to vysvětlíte? A můžete mi sdělit, co jste v otázce obrany a bezpečnosti splnili z vašich předvolebních slibů? Za mě nic, spíš úplně naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kladno: Dny města hlásí vyprodáno

22:41 Kladno: Dny města hlásí vyprodáno

O letošní Dny města Kladna (11. – 13. 9.) je enormní zájem a rekordní rychlost, s jakou Kladeňáci vy…