Olomouc: V březnu začíná čtrnáctidenní svoz bioodpadu

20.02.2019 11:38 | Zprávy
autor: PV

Pravidelný čtrnáctidenní svoz bioodpadu ve městě Olomouci začíná v březnu. Bioodpad ze speciálních 240 litrových nádob bude jako obvykle svážen z konkrétních městských částí v režimu sudých a lichých týdnů.

Olomouc: V březnu začíná čtrnáctidenní svoz bioodpadu
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
  • Sudý - 10. týden – od 5. 3. 2019
  • Lichý - 11. týden – od 11. 3. 2019

Do biopopelnic a biokontejnerů je potřeba odpad volně vysypat, nelze jej odkládat v igelitových sáčcích nebo pytlích, a to ani těch, které jsou vyrobeny z biodegradabilních materiálů. Stejně tak nelze větší množství biodpadu odkládat v pytlích vedle biopopelnic. „Upozorňujeme občany, že takto odložený odpad nebude z provozních důvodů odvezen. Větší množství nasbíraného bioodpadu je nutné odvézt do sběrových dvorů nebo využít sběrových sobot,“ upozorňuje Petr Swaczyna z oddělení odpadového hospodářství města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Skatepark pod dohledem

22:41 Žatec: Skatepark pod dohledem

Bezpečnost, ochrana veřejného majetku a větší pocit jistoty pro návštěvníky. To jsou hlavní důvody, …