Olomouc: V centru města vznikl nový prostor pro živou kulturu

21.06.2021 21:23

V sobotu 19. června ožil na Dolním náměstí v Olomouci OLODVOREK. Místo, které bylo veřejnosti doposud skryto. Během letních měsíců se v něm uskuteční několik kulturních akcí.

Olomouc: V centru města vznikl nový prostor pro živou kulturu
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Specifické prostředí nabídne návštěvníkům kromě kultury a občerstvení i možnost prohlédnout si nejrůznější výtvarná díla, která prostoru zapůjčí několik umělců. OLODVOREK je dalším projektem Šimona Pelikána, který stojí za olomouckými loděmi v přístavišti, festivalem Řeka má duši či olomouckými Ološlapy.

„Věřím, že OLODVOREK bude místo, které svým umístěním, charakterem i atmosférou nabídne veřejnosti možnost setkat se, popovídat si a časem se třeba dozvědět něco zajímavého na nejrůznějších besedách, zavlnit se v rytmu komornějších koncertů, prohlédnout si umění nebo si jen dát kávu a chvilku si v centru města odpočinout od všudypřítomného shonu,“ uvádí Šimon Pelikán.

OLODVOREK je situován ve vnitrobloku historického domu ve spodní části náměstí. Dům je v současnosti neobydlený a čeká na rekonstrukci. Vstřícný majitel tedy do doby, než započnou stavební práce, dovolil provoz a prostory je dočasně možné využít ke konání nejrůznějších akcí.

Anketa

Je dobře, aby byly děti pod 16 let očkovány proti covidu-19?

13%
82%
hlasovalo: 7149 lidí

OLODVOREK je otevřen všem uměleckým směrům, kdokoliv se může přihlásit a po domluvě uspořádat vernisáž, divadelní představení, projekci filmu, přednášku, slam poetry či jinou akci pro veřejnost. „V podstatě hned po otevření se ozývá řada umělců, která by prostor pro svou produkci využila a z toho mám neuvěřitelnou radost,“ doplňuje Šimon Pelikán.

OLODVOREK pojme kolem 200 osob a v současnosti mu dominuje socha stromu akademického sochaře Ondřeje Olivy či vznášející se kolo olomouckého umělce Marcela Hubáčka. Dále prostor zdobí skelet vozu Volkswagen brouk, plachetnice a nově zasazená zeleň.

Provoz OLODOVORKU bude nepravidelný, veřejnost najde program na stránkách Plaveb Olomouc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava je i přes koronavirovou krizi v dobré a stabilní finanční kondici

21:45 Jihlava je i přes koronavirovou krizi v dobré a stabilní finanční kondici

Město má splacené všechny úvěry. Také ztráty způsobené koronavirem jsou v Jihlavě místo původně odha…