Olomouc: Vítr řádil hlavně na horách. Do parků jen na vlastní nebezpečí

11. 2. 2020 8:32

Avizovaný silný vítr, který procházel přes Olomoucko v noci z neděle na pondělí, se projevil zejména v Jeseníkách. V samotné Olomouci hasiči řešili jedinou havarijní událost, spojenou s větrem, a to uvolněnou střechu na domě v Libušině ulici. Vítr ale bude sílit v pondělí dopoledne a potom ještě odpoledne okolo 15. hodiny. Olomouc neplánuje preventivní uzavírání parků.

Olomouc: Vítr řádil hlavně na horách. Do parků jen na vlastní nebezpečí
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

Pokud jde o stav stromů v Olomouci, odbor městské zeleně magistrátu ve spolupráci s Výstavištěm Flora Olomouc a s Technickými službami města Olomouce průběžně kontrolují stav dřevin v parcích a budou tak činit až do středy. Problémem je kombinace podmáčeného terénu a silného větru. Prozatím se ale zákaz vstupu do parků nechystá. Odbor ochrany současně zpracovává aktuální vývoj počasí, a pokud by se situace rapidně zhoršovala, může k tomuto preventivnímu opatření město přistoupit.

Pracovníci odboru městské zeleně žádají veřejnost o omezení pobytu v parcích do pátku 15. února. Do olomouckých parků je tento týden vstup na vlastní nebezpečí. Pracovníci Výstaviště Flora Olomouc budou i nadále monitorovat provozní bezpečnost dřevin v historických parcích.

Aktuální zpráva meteorologů zní: V pondělí bude na Moravu postupovat silný vítr doprovázený deštěm, který může působit komplikace, zejména v dopravě a energetice. Ojediněle se mohou vyskytnout bouřky. K večeru přechodně ubývání srážek a protrhávání oblačnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolín: Zámecká půda skrývala ocelovou nádrž

12:09 Kolín: Zámecká půda skrývala ocelovou nádrž

Málokdo to ví, ale na půdě pod střechou západního křídla Žerotínského paláce se ukrývala velká ocelo…