Olomouc: Západní tangenta bude od neděle průjezdná, zácpy u Globusu končí

27.07.2025 20:36 | Tisková zpráva
autor: PV

Neděle 27. července bude dnem, na který město čekalo desítky let. Začne fungovat dálniční obchvat Olomouce. Plné zprovoznění sice nastane až v listopadu, ale již nyní bude odvedena tranzitní doprava. Fronty aut před rondelem u Globusu zmizí.

Olomouc: Západní tangenta bude od neděle průjezdná, zácpy u Globusu končí
Foto: Olomouc.eu
Popisek: Olomoucká radnice

Trasa D35, byla vytyčena v únoru 2018. Po mnohaletých tahanicích a variantách obchvatu Křelova to umožnila změna legislativy, potvrdil ředitel ŘSD Olomouc Martin Smolka. „Částečné zprovoznění ulehčí tranzitní dopravě a nám umožní dokončit úrovňovou křižovatku ve směru od Mohelnice na centrum města,“ uvedl ředitel Smolka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Demostrace

Pane Hrabo, a co říkáte na to, že si ministr kultury nyní zve na kobereček umělce, co vystoupili na demonstraci? Nemyslíte, že to jsou komunistické praktiky, s kterými má sám ministr osobní zkušenost, když komunistům donášel?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Sportovcem roku je znovu litoměřický veslař Miroslav Vokálek

22:42 Litoměřice: Sportovcem roku je znovu litoměřický veslař Miroslav Vokálek

Anketa Nejúspěšnější sportovec Litoměřicka 2025 zná své vítěze. Hlavní, nejprestižnější kategorii Do…