Olomouc hostí první krajské setkání Svazu měst a obcí

25.08.2020 12:03

Třináctidílný maratón krajských setkání pro starostky a starosty zahájil Svaz měst a obcí v úterý 25. srpna v Olomouci. Představitelé měst a obcí v daném kraji, poslanci a senátoři z příslušného volebního obvodu i odborníci na konferenci diskutují aktuální témata samospráv.

Olomouc hostí první krajské setkání Svazu měst a obcí
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

„Tento formát setkávání přispívá k předávání zkušeností. Starostové, primátoři a další zástupci samospráv na nich získávají cenné informace, a to zejména od představitelů státní správy a rezortních ministerstev. Jsou to klíčová data k tomu, abychom věděli, co se připravuje a co je aktuální. Všichni tím získáváme odpovědi na otázky, které souvisejí například s novým programovacím obdobím, odpadovou politikou i dalšími tématy, s nimiž se denně potýkáme,“ uvedl na úvod setkání primátor Olomouce Mirek Žbánek a nový předseda Komory statutárních měst.

Na programu letošního ročníku se tentokrát podíleli i samotní hosté. Prostřednictvím svazové výzvy mohli zasílat témata, která je nejvíce zajímají. „Obdrželi jsme mnoho odpovědí a z nich vybrali ty nejaktuálnější a nejčastější, o kterých budete moci diskutovat ve vašem kraji,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl. Setkání Svazu města a obcí proběhnou od 25. srpna do 1. října 2020 ve všech krajských městech.

Svaz sdružuje téměř 2 800 měst a obcí a zastupuje tak více než 8,5 milionů obyvatel České republiky. Jako partner se podílí se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření v oblastech týkajících se kompetencí obcí, a to jak na národní, tak evropské úrovni. Činnost Svazu je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otrokovice: Město přispívá na budování parkovacích míst

13:07 Otrokovice: Město přispívá na budování parkovacích míst

Pokud si majitel pozemku na území našeho města vybuduje na své náklady parkovací místo, otrokovická …