Olomouc posílá respirátory do čínského Kunmingu

13. 2. 2020 11:38

Na pomoc v boji proti epidemii koronaviru posílá Olomouc respirátory do partnerského Kunmingu. Rozhodnutí o poskytnutí věcného daru městu v čínské provincii Yunnan schválila Rada města Olomouce.

Olomouc posílá respirátory do čínského Kunmingu
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

„Jednoznačné rozhodnutí padlo jako reakce na žádost našeho partnerského města v Číně. Z Kunmingu se na nás obrátili s prosbou o poskytnutí věcného daru. Do Číny proto pošleme respirátory, které mají pomoci v boji proti nebezpečné nákaze,“ oznámil náměstek primátora Karel Konečný, který má v kompetenci zahraniční vztahy.

Město poskytne 200 respirátorů za 20 tisíc korun „Jsme si vědomi toho, že jde spíše o symbolickou pomoc, ale určitě rychlou a účinnou. Podle zákona o obcích můžeme poskytnout dar ve výši do 20 tisíc korun na základě rozhodnutí rady města. Pokud bychom se rozhodovali pro jinou, nákladnější formu pomoci, museli bychom čekat na jednání zastupitelstva,“ vysvětlil náměstek primátora Matouš Pelikán.

Respirátory z Olomouce budou předány zástupcům čínské ambasády v Praze, která shromažďuje materiální pomoc partnerských měst, institucí i dalších organizátorů veřejných sbírek. Do Číny budou následně odeslány hromadně. „Chci ubezpečit, že tento projev solidarity rozhodně není na úkor naší bezpečnosti. Respirátory se totiž podařilo zajistit ještě z volných zásob na trhu a nejdou z materiálních zásob odboru ochrany magistrátu,“ objasnil náměstek primátora Martin Major, který má odbor ve své gesci.

Kunming leží v jihozápadní části Číny a je hlavním městem provincie Yunnan. Patří mezi 12 partnerských měst Olomouce. Memorandum o přátelství s Kunmingerm bylo uzavřeno v září 2015.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klimkovice: Město odpustí nájem drobným podnikatelům, přijímá i další opatření

21:49 Klimkovice: Město odpustí nájem drobným podnikatelům, přijímá i další opatření

Drobní živnostníci a majitelé obchodů i dalších provozoven v Klimkovicích, kteří sídlí v městských o…