Olomouc se chystá na Vánoce, trhy budou plné tradic

09.11.2021 17:39 | Tisková zpráva
autor: PV

Aktuální děj v centru města jasně naznačuje, že advent a Vánoce se nezadržitelně blíží. Od začátku listopadu se na Horním náměstí staví stánky na Vánoční trhy, na svém místě už také stojí vánoční strom. Adventní čas v Olomouci opět provoní punč i atmosféra plná tradic. To vše samozřejmě v souladu s aktuálně platným nařízením vlády.

Olomouc se chystá na Vánoce, trhy budou plné tradic
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Vánoční trhy každoročně bývaly akcí, na kterou se sjížděli návštěvníci nejen z různých koutů republiky, ale i ze zahraničí. „Loňský rok však spoustu věcí změnil a to nejhlavnější, v co všichni doufáme, teď je, aby mohly oblíbené trhy v předvánočním čase proběhnout s co nejmenším omezením. Přípravy jsou v plném proudu, začíná se 21. listopadu,“ těší se na olomoucký advent, který by se měl letos nést v ještě tradičnějším duchu než dříve, náměstkyně primátora Markéta Záleská.

Co se týká aktuálně platných opatření proti šíření onemocnění Covid-19, statutární město Olomouc i pořadatel Vánočních trhů vývoj situace samozřejmě sledují. “Doba se změnila a na okolnosti okolo koronaviru musíme myslet. Kulturní Olomouc, se kterou máme uzavřenou novou koncesní smlouvu na pořádání Vánočních trhů do roku 2025, se dle smlouvy zavázala k dodržování aktuálně platných právních předpisů. Po loňském roce, kdy trhy probíhaly vzhledem ke koronavirové situaci v omezenějším rozsahu, všichni doufáme, že letos budou opatření snad jen minimální a nijak extrémně nezasáhnou do naplánovaného programu,“ říká primátor města Olomouce Mirek Žbánek.

Aktuální opatření vydaná ministerstvem zdravotnictví sice pořadatelům poněkud ztěžují už probíhající přípravy na zahájení Vánočních trhů, ale v jejich samotném konání by nijak výrazné omezení snad znamenat neměla. „Současný vývoj s Covid-19 neustále monitorujeme a jsme připraveni reagovat na opatření vydaná ministerstvem zdravotnictví. I přes případné možné komplikace věříme, že se nám vše podaří zvládnout,“ říká Monika Řehulková, tisková mluvčí společnosti Kulturní Olomouc o.p.s., která Vánoční trhy v Olomouci pořádá.

Vánoční strom už stojí, čeká na jméno

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Řekněte nám, jaké byly vánoční trhy

16:47 Liberec: Řekněte nám, jaké byly vánoční trhy

Liberecké adventní trhy se chýlí ke konci a my bychom chtěli upřímně poděkovat všem návštěvníkům, st…