Olomouc se znovu zapojí do Evropského týdne mobility, letos ale trochu jinak

11. 9. 2019 19:03

Neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy je tématem kampaně Evropský týden mobility, do níž se opět zapojí město Olomouc. Odehraje se v termínu od 16. do 22. září a stejně jako vloni proběhne v rámci aktivit projektu Spokojená Olomouc.

Olomouc se znovu zapojí do Evropského týdne mobility, letos ale trochu jinak
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

Oproti předchozím letům, kdy se jednalo zpravidla o jednodenní akci, bude tentokrát program po celou dobu kampaně. „Cílem pro letošní rok je po celý týden částečně uzavřít náměstí Republiky pro automobilovou dopravu dle návrhu územní studie úprav veřejného prostranství pořízené městem v loňském roce. Chceme tak nasimulovat možné využití plochy veřejného prostranství pro jiný účel než je stávající plocha parkoviště a rozpoutat diskuzi, v jakém rozsahu má probíhat budoucí rekonstrukce náměstí v kontextu vhodného využití pro veřejnost,“ nastínil primátor Mirek Žbánek.

Ústředním tématem letošního ročníku kampaně je Bezpečná pěší a cyklistická doprava. V rámci tohoto týdne budou prezentovány udržitelné formy dopravy a zdravého životního stylu, oživení veřejného prostoru a průzkum, jak obyvatelé na uvedenou změnu reagují. Součástí programu jsou i odborné a veřejné besedy a je připravována cyklovyjížďka, nazvaná Hvězdicové cyklojízdy primátorů měst Olomouce, Přerova a Prostějova s cílem v Dubu nad Moravou. Ta se uskuteční v sobotu 21. září. O atmosféru se postarají hudební kapely a soubory, které budou vystupovat na náměstí republiky v odpoledních hodinách.

Projekt Spokojená Olomouc je podpořen ze Státního fondu životního prostředí a zaměřen je na zvýšení povědomí veřejnosti o problematice čisté mobility ve městě. Záštitu nad akcí převzali primátor Olomouce Miroslav Žbánek, hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller, ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík a ředitel Centra dopravního výzkumu Jindřich Frič.
Více informací o programu a o akci ZDE nebo na facebookové stránce Spokojená Olomouc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Rozšíření kapacity Azylového centra

21:23 Prostějov: Rozšíření kapacity Azylového centra

Kapacita Azylového centra v ulici Určická je rozšířena. Stavba obytných kontejnerů v areálu centra b…