Olomouc se znovu zapojí do Evropského týdne mobility, letos ale trochu jinak

11.09.2019 19:03 | Zprávy

Neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy je tématem kampaně Evropský týden mobility, do níž se opět zapojí město Olomouc. Odehraje se v termínu od 16. do 22. září a stejně jako vloni proběhne v rámci aktivit projektu Spokojená Olomouc.

Olomouc se znovu zapojí do Evropského týdne mobility, letos ale trochu jinak
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Oproti předchozím letům, kdy se jednalo zpravidla o jednodenní akci, bude tentokrát program po celou dobu kampaně. „Cílem pro letošní rok je po celý týden částečně uzavřít náměstí Republiky pro automobilovou dopravu dle návrhu územní studie úprav veřejného prostranství pořízené městem v loňském roce. Chceme tak nasimulovat možné využití plochy veřejného prostranství pro jiný účel než je stávající plocha parkoviště a rozpoutat diskuzi, v jakém rozsahu má probíhat budoucí rekonstrukce náměstí v kontextu vhodného využití pro veřejnost,“ nastínil primátor Mirek Žbánek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

A co celkové snížení hranice odpovědnosti u mladistvých?

Vzhledem k tomu, čeho se třeba náctiletí kolikrát dopouští, nebylo by na místě, aby se snížila hranice trestně právní odpovědnosti třeba právě na 16? Pak ať i volí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno:  Výrobu původních krojů městských částí podpoří město více než 9 miliony

22:05 Brno: Výrobu původních krojů městských částí podpoří město více než 9 miliony

Vzhledem k velkému zájmu městských částí poskytne Brno na ušití jejich tradičních krojů další finanč…