Opava: Po deseti letech se zvýší nájem v městských bytech

13.09.2019 14:07 | Zprávy

Od 1. ledna 2020 se navýší nájemné v městských bytech, které již léta stagnovalo. Naposledy se zvyšovalo v roce 2010, od té doby bylo stanoveno na 50,02 Kč za metr podlahové plochy. Komerční nájmy mezitím značně vzrostly, podle údajů realitních makléřů zveřejněných v médiích se loni vyšplhaly na 144 Kč a letos dokonce na 153Kč/m2.

Opava: Po deseti letech se zvýší nájem v městských bytech
Foto: Opava
Popisek: Opava

„Rada města rozhodla zvýšit nájemné od 1. ledna příštího roku na 70 Kč za metr čtvereční podlahové plochy bytu. Stále nejsme ani na polovině nájmu komerčního. Stanovená částka je myslím i nadále pro žadatele o městský byt více než vstřícná,“ uvedl náměstek primátora Igor Hendrych.

Zvýšení se bude týkat všech nájemníků městských bytů s výjimkou těch, kterým byly byty přiděleny již na základě výběrového řízení a jejichž současné nájemné je už nyní vyšší než 70 Kč/m2. Město obešle předem nájemníky dopisem a s novými podmínkami nájmu je seznámí.

„Město nemá povinnost vlastnit byty, přesto je stále držíme a staráme se o ně. Chceme se chovat sociálně, mít možnost nabídnout je těm, kteří to potřebují. Na druhé straně se ale musíme chovat i jako řádní hospodáři. Nájemníci městských bytů volají po jejich opravách, souhlasíme s tím, že do řady z nich je potřeba zainvestovat, ale musí to být z čeho hradit,“ vysvětlil primátor Tomáš Navrátil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Michal Šmarda byl položen dotaz

Sociální demokracie

Opravdu smutný osud jí potkal. Kde je podle vás příčina toho, že to se staranou tak dopadlo a pro snahu některých získat pozice to došlo až tak daleko, že se spojila s komunisty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Město postupně vybavuje Náplavku na Radbuze

11:17 Plzeň: Město postupně vybavuje Náplavku na Radbuze

Plzeň postupně dle návrhu Ateliéru k světu vybavuje mobiliářem náplavku u řeky Radbuzy.