Ostrava: Město zbavuje komunikace prachu

22.03.2017 14:40 | Zprávy

Po zimě se město pustilo do čištění komunikací. Do ulic vyjela technika, aby zbavila ulice prachu a dalších nečistot. Ostravské komunikace již vyčistily všechny městské silnice a v současné době se pustily do druhého kola čištění. Odstraňování prachu z městských komunikací zapadá do strategie města, které chce zlepšit ovzduší v Ostravě.

Ostrava: Město zbavuje komunikace prachu
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Společnost Ostravské komunikace vyčistila k 19. březnu všechny silnice ve správě města a pustila se do druhého kola čištění, ze kterého je již uklizeno přibližně 40 procent komunikací. Ostravské komunikace uklidily také komunikace ve správě Ředitelství silnic a dálnic a Správy silnic Moravskoslezského kraje. Množství prachu a dalšího drobného odpadu, tzv. smetků odstraněného z těchto komunikací činí 344,2 tuny.

Město Ostrava čistí komunikace nad rámec zákonných povinností, konkrétně komunikace 1. a 2. tříd 7 až 15x ročně splachováním a 7 až 21x za rok samosběrem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Myslíte, že si Faltýnek zaslouží být poslancem?

Vždyť o něm za poslední 4 roky (po té jeho kauze) nebylo vidu ani slechu. To jste mu tak zavázaný, že ho necháte opět kandidovat? Myslím, že v ANO je dost lepších lidí, co pro nás něco udělají ne jako Faltýnek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Občané mohou do konce srpna žádat město o ovocné stromy

10:23 Plzeň: Občané mohou do konce srpna žádat město o ovocné stromy

Město rozdělí mezi majitele soukromých pozemků zhruba 700 kusů dřevin.