Ostrava: Město zmodernizuje léčebnu dlouhodobě nemocných v Radvanicích

27.01.2019 9:34

Modernizace Léčebny dlouhodobě nemocných a Domu sociálních služeb v Radvanicích se již rozběhla. Bude probíhat za provozu a klientům i zaměstnancům přinese vyšší komfort.

Ostrava:  Město zmodernizuje léčebnu dlouhodobě nemocných v Radvanicích
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Léčebna dlouhodobě nemocných (LDN) a Dům sociálních služeb v Radvanicích, které spadají pod Městskou nemocnici Ostrava, získají zateplení obvodového pláště, dále budou vyměněna okna a dveře a opraveny balkóny.

„Modernizace objektu bude probíhat za plného provozu zhruba tři čtvrtě roku. Přinese vyšší komfort klientům zařízení i jeho zaměstnancům. Pokračujeme tak v opravách a zvyšování úrovně naší nemocnice. K její modernizaci jsme zřídili speciální fond, ve kterém je aktuálně 526 milionů korun,“ řekl náměstek primátora pro sociální oblast a zdravotnictví Zbyněk Pražák.

Zhruba čtvrtina nákladů bude spolufinancována z dotačních prostředků Evropské unie z Fondu soudržnosti. Jedná se o maximálně 12,6 milionu korun s DPH z celkové částky 53 milionů korun.

Komplexní péče o pacienty

LDN je odborný léčebný ústav oboru geriatrie, který se zabývá komplexní péčí o pacienty. Disponuje kapacitou 124 lůžek na čtyřech stanicích. Pokoje jsou třílůžkové, dvoulůžkové a jednolůžkové. Stanice jsou smíšené. Veškeré přístupy jsou bezbariérové. V LDN péči poskytuje šest lékařů a 70 nelékařských zdravotnických pracovníků.

V objektu sídlí také Dům sociálních služeb. I jeho tři stanice s 66 lůžky projdou modernizací. O klienty se v objektu stará 43 nelékařských zdravotnických pracovníků.

Předválečné soukromé sanatorium v Radvanicích bylo přiděleno nemocnici v roce 1958 k umístění plicního oddělení. V roce 1976 v něm vznikla LDN. V roce 1996 byl dán do provozu nový lůžkový pavilon LDN Radvanice (124 lůžek), který v původně podobě stále funguje, a v roce 1998 byla rekonstruována „stará“ LDN (horní část) s 66 lůžky. V roce 2007 došlo k rozdělení a vznikl nově Dům sociálních služeb, který poskytuje pobytovou sociální službu po dobu, než se klient může vrátit do domácího ošetřování či přejít na jiný druh služeb. Obě budovy jsou propojeny stavebním krčkem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Klienti Naděje pomáhají s venčením psů v útulku

7:37 Mladá Boleslav: Klienti Naděje pomáhají s venčením psů v útulku

O lidech bez domova se obecně ví, že milují čtyřnohé kamarády a velmi často si je pořizují jako své …