Ostrava: Poděkování za mimořádné nasazení lidem v první linii

23. 6. 2020 18:01

Neformálně poděkovat lidem v první linii, kteří bojovali s novým typem koronaviru, chce město Ostrava. Do městské nemocnice, domovů pro seniory i do dalších zařízení sociálních služeb města, státní i městské policii, profesionálním i dobrovolným hasičským jednotkám a také záchranné službě byl doručen osobní dopis ostravského primátora Tomáše Macury s poděkováním a nabídkou více než 700 vstupenek.

Ostrava: Poděkování za mimořádné nasazení lidem v první linii
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava
reklama

Vstupenky jsou na pět konkrétních představení Divadla Petra Bezruče, Shakespearovských slavností a talkshow Kafrárna.

„V posledních měsících byl život v našem městě ovlivněn koronavirovou pandemií. Podařilo se ji zvládnout, a to díky obrovskému nasazení lidí v první linii. Často se tak dělo na úkor jejich osobního života. Mnozí z nich se sami ocitali v karanténě, někteří do ní odešli dobrovolně s klienty, o které pečovali. Někteří onemocněli a pár jich bohužel tento boj zaplatilo vlastním životem. Velice si vážíme nasazení a obětavosti všech, kteří se podíleli na boji s touto nemocí," uvedl primátor Tomáš Macura.

V nabídce byly vstupenky na tři představení Divadla Petra Bezruče, která se odehrají v Domě kultury města Ostravy. Dále na Komedii omylů, kterou letos 31. července uvedou Shakespearovské slavnosti na Slezskoostravském hradě. Další nabízené lístky jsou na Talkshow Kafrárna Petra Kubaly, která se odehraje 31. července v Trojhalí.

„Uvědomujeme si, že tímto způsobem nemůžeme poděkovat všem, kteří se zapojili do boje s koronavirem, ale věřím, že uděláme aspoň malou radost příznivcům dobrého divadla, kteří nabízené vstupenky využijí," doplnil primátor Tomáš Macura.

Po nucené odmlce kvůli koronavirové pandemii již Divadlo Petra Bezruče představilo novou sezónu Zpátky ve hře 2020/21 a začalo na ni prodávat předplatné. Do konce června ještě stihne odehrát dvě představení v domě kultury a rovněž připravuje na pátek 26. června open air program v amfiteátru u Vily na Landeku, kde uvede zbrusu novou komedii Bezruči v 60 minutách, následovanou koncertem kapel Skrat a Tamala, který slavnostně uzavře tuto divadelní sezónu.

První představení, na které Bezruči nabídli vstupenky, se odehrálo v domě kultury 18. června a jednalo se o oceňovanou Maryšu.

Dalším titulem, který Bezruči uvedou na velké scéně Domu kultury města Ostravy, bude ve středu 24. června komedie Zdravý ne/mocný. Zábavnou taškařici klasika francouzské komedie Molièra o jednom velmi, velmi umanutém hypochondrovi s hereckým souborem nazkoušel Vladimír Morávek – režisér výrazného rukopisu, který umí klasickým komediím vtisknout punc svěžího obrazového divadla. V hlavní roli vášnivého vyznavače léčiv Argana se představí Norbert Lichý.

Trojici představení souboru Divadla Petra Bezruče uzavře ve čtvrtek 25. června oceňovaná a na domácí scéně neustále vyprodaná inscenace Transky, body, vteřiny. Hra Tomáše Dianišky inspirovaná skandálním osudem československé atletky, jejíž sportovní úspěchy byly vymazány z naší novodobé historie, sbírá úspěchy nejen u diváků, ale také divadelních kritiků. Inscenace získala Ceny divadelní kritiky 2019 v kategoriích Inscenace roku a Poprvé uvedená česká hra roku a Jakub Burýšek byl oceněn jako Talent roku. Inscenace získala také nominaci na Cenu Marka Ravenhilla za Nejlepší inscenaci současné hry.

Vstupenky budou věnovány také na nejúspěšnější inscenaci Shakespearovských slavností Komedii omylů. Oblíbená je pro svůj nevšední humor a strhující tempo. Vyvolává salvy smíchu již po několik staletí. Fraška o dvou sourozeneckých dvojicích, dvojčatech, obsahuje shakespearovskou typickou, do detailů propracovanou hru s protiklady a paradoxy. Nechybí v ní dramatikova brilantní úvaha o vztazích muže a ženy, o významu jejich lásky, úcty a vzájemném prolínání jejich bytostí. Na jevišti se divákům představí plejáda oblíbených ostravských herců v režii Petera Gábora.
Jako forma poděkování jsou v nabídce také lístky na Kafrárnu Petra Kubaly, který slibuje, že její letní vydání po koronavirové přestávce bude stát za to: „Bude to ta největší, nejbombastičtější a nejhvězdnější Kafrárna v historii!" říká Petr Kubala. Už představil prvního hosta, kterým bude Michal Kavalčík, rodák z Českého Těšína a absolvent Janáčkovy konzervatoře, známý z muzikálů, ale také z Letních shakespearovských slavnostní nebo v roli svérázného Rudy z Ostravy.

Již v dubnu město na svých sociálních sítích postupně zveřejňovalo fotoportréty lidí, bez jejichž každodenní práce bychom koronavirovou pandemii těžko zvládali. Sérii fotografií spojil hashtag #Děkujeme. Každá doba má své hrdiny. Stejný slogan byl prezentován i na 30 billboardech po celé Ostravě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Sportovní hala se dočká nové fasády i velké obrazovky

20:12 Mladá Boleslav: Sportovní hala se dočká nové fasády i velké obrazovky

Na čelní straně městské sportovní haly v ulici U Stadionu již začaly práce na přípravě zateplení a n…